Uszkodzenia paznokcia - jak radzi sobie z nimi podolog w Gdyni

Do uszkodzeń paznokcia może dojść w różny sposób. Najczęściej są to urazy mechaniczne, czasami paznokieć zostaje uszkodzony w skutek przewlekłej grzybicy paznokci. Dzięki nowoczesnym metodom leczenia jesteśmy w stanie zrekonstruować płytkę paznokciową. Takie zabiegi powinien przeprowadzać wyłącznie odpowiedni specjalista, taki jak dobry podolog w Gdyni.

Uszkodzenia mechaniczne paznokcia

Często podczas mocnego uderzenia stopą, część paznokcia odrywa się, lub powstaje tak zwany krwiak podpaznokciowy, przez który płytka paznokciowa schodzi z palca. Jeśli udamy się do podologa w odpowiednio szybko, uszkodzony paznokieć w Gdyni będzie można zdjąć bezboleśnie. Podololg oczyści także miejsce oraz w razie potrzeby przeprowadzi rekonstrukcję, za pomocą specjalnej, utwardzanej i przeciwbakteryjnej masy żelowej, którą z biegiem czasu zastąpi naturalny paznokieć.

Grzybica paznokci a rekonstrukcja

W przypadku grzybicy paznokcie konieczne jest wdrożenie odpowiednej terapii. Masa akrylowa ma właściwości antygrzybiczne, jednak nie leczy problemu. Zapobiega jedynie rozprzestrzeniania się infekcji. Podolog nie tylko oczyści, ale także wyleczy grzybicę. Dopiero na tak przygotowany palec można zastosować tymczasową protezę paznokcia.

Onycholiza – co to jest?

Pojawia się na stopach najczęściej z powodu noszenia źle dobranego obuwia. Inne przyczyny to infekcje, niektóre choroby oraz stosowane leki. Polega ona na rozwarstwianiu się paznokcia i odklejaniu go od łożyska. Po wyeliminowaniu przyczyn onycholizy, podolodzy mogą wyciąć odklejony fragment paznokcia i wypełnić ubytek masą rekonstrukcyjną.

Odpowiednia pielęgnacja uszkodzonego paznokcia to podstawa leczenia

Żeby nasz paznokieć powrócił w stu procentach do zdrowia należy dbać o odpowiednią jego pielęgnacje. Podolog w Trójmieście stosuje pierścienie z miękkim silikonem, które chronią łożysko uszkodzonych paznokci w Gdyni przed nadmiernym uciskiem. Nie należy także zakładać obuwia zbyt ciasnego, niewygodnego, lub takiego, które układa stopę w sposób nienaturalny (szpilki, obcasy). Nie należy także zapominać o wizytach kontrolnych w gabinecie specjalisty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here