jak zmienić z na y

Wszyscy żyjemy w czasach, w których komputery są na porządku dziennym. Niemal każdy z nas ma w domu komputer. Większość ludzi wykorzystuje go do przeglądania internetu i oglądania filmów. Jednak nie jest to kres możliwości tego urządzenia. W dzisiejszych czasach komputery są właściwie wszędzie, począwszy od prywatnych domów i mieszkań, a skończywszy na biurach i korporacjach. Sterują także one wieloma systemami.

Obecnie w niemal każdym samochodzie pracą silnika steruje komputer. Dotyczy to również systemu hamowania, sterowania klimatyzacją i wiele innych rzeczy. W dzisiejszych czasach niemal każdy posiada prywatnego laptopa. Wiele firm daje swoim pracownikom przenośne komputery służbowe. Jak wiadomo ten cud techniki bardzo ułatwia wszystkim pracę. Wiele osób wykorzystuje go do pisania i wprowadzenia danych. Podczas pisania jednym z najczęstszych problemów jest przypadkowe wciśnięcie kombinacji klawiszy.

Problemem częstym jest coś takiego, że na klawiaturze wciskamy z, a na ekranie komputera pojawia się y i odwrotnie. Bardzo wielu ludzi nie radzi sobie z takim problemem. Bardzo szybko się denerwują nie mogąc sobie z tym poradzić, albo pozostają przy obecnym układzie klawiatury. W każdym wyrazie zamieniając litery.

Zatem jak zmienić z na y?

Otóż wystarczy użyć skrótu CTRL + SHIFT. Dotyczy on oczywiście starszych wersji Windowsa. W nowszych należy użyć ikony okna i jednocześnie wcisnąć spację. Wielu ludzi ma problemy z pisaniem na klawiaturze, a już zwłaszcza gdy wcisną coś przez przypadek. Aby rozwiązać taki problem trzeba poszukać w wyszukiwarce kombinacji klawiszy, która zmienią nasze niechciane ustawienia. Bardzo dużym problemem jest również przestawienie trybu numerycznego.

klawiatura

Nie mogąc do czegoś dojść nie denerwujmy się i spokojnie szukajmy rozwiązania w internecie. Gdy już znajdziemy odpowiedni skrót, bez problemu poradzimy sobie z problemem. W dzisiejszych czasach bardzo popularne są filmy instruktażowe, więc możemy sobie obejrzeć film, który pomoże również rozwiązać nasz problem. Chyba niemal każdy z nas musiał przecież napisać tekst na komputerze. We wcześniejszych czasach, teksty były pisane są pomocą maszyny do pisania.

Były to bardzo złe czasy dla piszących

Jeśli podczas pisania autor tekstu pomylił się, to musiał całą swoją pracę na kartce papieru zaczynać od nowa. Pisanie było dużo wolniejsze i trzeba było wkładać sporo siły naciskając klawisze z literami. Maszyna pisała od lewej do prawej przy pomocy jakiegoś suwaka. Zrobienie akapitów trwało wieki. Jedyną zaletą takiego pisania było to, że na klawiaturze nie włączył nam się jakiś niechciany tryb. Bardzo często trzeba było zmieniać toner. Ogólnie rzecz biorąc, czasy maszyn do pisania już dawno minęły.

Zastąpiły je komputery i drukarki. W dzisiejszych czasach pisząc tekst na komputerze jeśli popełnimy błąd to bez żadnych problemów w ciągu kilku sekund jesteśmy w stanie go naprawić. Jednak komputery obecnie bardzo rzadko wykorzystywane są do pisania. Wszyscy bardzo chętnie na nich gramy i przeglądamy strony internetowe. Każdy z nas ma do czynienia na co dzień z komputerami.

z na y

Jednak uważam, że w dzisiejszych czasach ludzie nie umieją dobrze z nich korzystać. Chodzi mi o to, że większość ludzi spędza przed nimi zdecydowanie za dużo czasu. Niektórzy tak je kochają, że w ciągu doby przesiadują przed nimi nawet kilkanaście godzin. Jak wszyscy wiemy, z wszystkiego trzeba korzystać z rozsądkiem. Szczególnie chodzi mi tutaj o młodzież, która uwielbia gry i internet. Sprawa dotyczy również posiadaczy smartfonów i tabletów.

Jak wiadomo darmowe gry i super strony internetowe kuszą nas obecnie swoimi super ofertami. Przesiadujemy więc godzinami przed ekranem, zapominając nawet o najważniejszych rzeczach. Zapominamy o spacerach, a także o spędzeniu wolnego czasu z naszymi dziećmi. Apeluję zatem, aby korzystać z komputerów, smartfonów i tabletów góra dwie godziny dziennie. Gdy wpatrujemy się w ekran niszczy nam się wzrok, a siedzenie w fotelu bardzo źle wpływa na nasz kręgosłup i powoduje wady postawy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here