jak dostać gorączki

Tak bardzo nie masz ochoty iść jutro do swojej szkoły, że jesteś w stanie zrobić naprawdę wiele, byleby tylko jak najszybciej się rozchorować. Wiesz dobrze, że żadne próby oszustwa i symulacje nie wpłyną na twoich rodziców. Są oni bardzo surowi i stanowczy, dlatego gdyby tylko odkryli, że próbujesz nabrać ich na swoją wyimaginowaną chorobę, najprawdopodobniej zakończyłoby się to wszystko przynajmniej tygodniowym szlabanem, a do szkoły i tak musiałbyś się wybrać. Jeśli nie chcesz do niej iść, musisz rozchorować się tak naprawdę.

Złapać jakiegoś wirusa bądź bakterię, albo dostać rozwolnienia lub zatrucia pokarmowego. Czasem jednak takie objawy mijają dość szybko, dlatego wydaje ci się, że lepszym pomysłem będzie sztuczne podwyższenie temperatury swojego ciała. Jeżeli rodzice zobaczą, że rzeczywiście masz bardzo wysoką gorączkę, w żadnym wypadku nie puszczą cię do szkoły i sami pozwolą ci pozostać w domu.

A jak dostać gorączki?

Najprawdopodobniej szukałeś już odpowiedzi na to pytanie, buszując po różnych stronach internetowych. Na niektórych z nich znajdowałeś całe wątki dotyczące tego, jak można szybko się rozchorować. Niektórzy twierdzą, że można to zrobić nawet w przeciągu paru godzin. Zainteresowany tymi metodami postanawiasz od razu je przetestować, zwłaszcza że twoi rodzice mogą wrócić do domu lada chwila i nie masz już wiele czasu na wywołanie gorączki.

leki termometr

Na siłę próbujesz doprowadzić się do stanu zachorowania. Tak bardzo nie chcesz pisać czekającego się egzaminu lub wygłaszać prezentacji, do której nie zdążyłeś się nawet przygotować, że jesteś w stanie poważnie zaszkodzić swojemu zdrowiu czy nawet życiu, byleby tylko jutro nie musieć wstawać ze swojego łóżka. Przeglądając te wszystkie strony i fora internetowe, na każdym kroku natykasz się zresztą na kolejne, teoretycznie sprawdzone metody, które mogą pomóc ci w rozwinięciu choroby.

Czytasz o tym, że wystarczy najeść się pączków, aby gardło stało się zaczerwienione i obolałe. Następnie dowiadujesz się, że jeśli tylko wyjdziesz lekko ubrany na dwór i zaczniesz tarzać się w śniegu lub biegać po podwórku przy bardzo niskiej temperaturze, w przeciągu paru godzin dostaniesz gorączki. Metod jest naprawdę wiele – dziecięca kreatywność nie zna żadnych granic.

Czy jednak zastosowanie którejkolwiek z tych technik będzie dla ciebie bezpiecznym wyjściem z sytuacji? Czy taka próba oszukania rodziców nie zakończy się dla ciebie jeszcze gorzej niż napisanie egzaminu bądź otrzymanie oceny niedostatecznej za niewystawienie prezentacji?

Te wszystkie sposoby i techniki, na które zdążyłeś się już natknąć, mogą rzeczywiście zadziałać na twój organizm. Niektóre z nich można uznać za „skuteczne”. Zjedzenie surowego ziemniaka na pewno nie zostanie bez wpływu na twój organizm. Surowizna może wywołać u ciebie albo bóle brzucha i ogólną niestrawność, albo nawet zapalenie przewodu pokarmowego – jeśli sięgniesz po większą ilość warzyw w takiej formie. Wychodząc na dwór w krótkim rękawku i biegając w momencie, gdy za oknem sypie śnieg i jest bardzo mroźno, postępujesz po prostu głupio.

gorączka

Rzeczywiście możesz się rozchorować i w teorii osiągnąć swój cel, ale szybko zaczniesz odczuwać konsekwencje swojego wyboru. Nawet zwykłe przeziębienie potrafi przerodzić się w coś poważniejszego. Przeczytałeś, jak dostać gorączki, ale zamiast podwyższyć temperaturę swojego ciała, nabawiłeś się sporego bólu głowy, kaszlu i kataru. Myślisz, że takich objawów nie musisz w ogóle leczyć. W końcu każdemu z nas one czasem dokuczają i zazwyczaj samoistnie mijają.

Pamiętaj jednak, że każda nieleczona dolegliwość z czasem może się ponownie ujawnić. Infekcja wirusowa, do której doszło w twoim organizmie, osłabia twoją ogólną odporność, przez co stajesz się bardziej podatny na poważniejsze zachorowania. Twój układ immunologiczny nie jest już w stanie normalnie działać. Jeżeli takiego przeziębienia, uznawanego za zwykłą i samoistnie mijającą chorobę, w ogóle niczym nie leczysz, może ono przerodzić się nawet w zapalenie ucha środkowego bądź zapalenie gardła czy krtani.

Powikłania tych chorób zagrażają twojemu zdrowiu i życiu

Takie zapalenie krtani, jeżeli nie jest odpowiednio leczone, może nawet prowadzić do rozwoju nowotworu tego narządu. A nie chcesz przecież ryzykować własnym życiem tylko dlatego, że boisz się sprawdzianu z matematyki lub klasówki z przyrody. Jeżeli raz stracisz swoje zdrowie, możesz już go ponownie nie odzyskać. Pamiętaj o tym zawsze i nie szukaj w Internecie odpowiedzi na pytanie – jak dostać gorączki. Nie ma to żadnego sensu.

[Głosów:235    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here