jak zrobić ramkę na zdjęcia

Własnoręcznie zrobione prezenty są ostatnimi czasy bardzo popularna formą podarunków. To znakomity pomysł dla wszystkich tych, którzy maja ograniczony budżet, ale i też dla tych, którzy z założenia robią sobie co roku mało zobowiązujące prezenty właśnie pod postacią samodzielnie wykonanych, drobnych niespodzianek.

Co wybrać?

Możliwości jest mnóstwo, od domowych wypieków w efektownych, samodzielnie dekorowanych pojemnikach, po wełniane swetry własnej roboty. Wszystko zależy tu właściwie od naszych umiejętności, budżetu, kreatywności, oraz upodobań osób, które chcemy obdarować takim drobiazgiem.

Nie ma sensu dawać domowych słodkości komuś, kto za nimi najnormalniej w świecie nie przepada. Nie powinniśmy też wręczać gadżetów przeznaczonych do upiekszania wnętrz osobom, które takich rzeczy nie gromadzą. Nie chcemy przecież wywołać żadnej niezręcznej sytuacji. Dlatego prezenty robione własnoręcznie sprawdzą się głównie w przypadku rodziny lub bardzo bliskich znajomych.

Świece zapachowe

Kto nie lubi pachnących, dekoracyjnych świeczek? Taki mały gadżet może umilić wieczór z ulubionym filmem, książką, pogaduchy z przyjaciółką, lub samotny wieczór przy komin z kubkiem kakao. Kupne świeczki są bardzo efektowne, ale własnoręcznie zrobiona zapachowa świeca, z pewnością sprawi bliskiej osobie o wile większą przyjemność.

Zrobienie takiej świece to dość łatwy proces. Gotowe półprodukty w postaci wosku i knotów, kupimy w dowolnym markecie, kwiaciarni, czy sklepie z różnościami. Jako pojemnik sprawdzi się fantazyjna szklanka, kieliszek, słoiczek, lub inne, wystarczająco głębokie, szklane naczynie.

Naszą świeczkę zapachową możemy zabarwić zwykłymi barwnikami spożywczymi, lub kupić wosk w dowolnym kolorze. Aby nadać jej zapach wlewamy do środka dowolny olejek eteryczny, lub przyprawę np. cynamon, wanilie, anyż, miętę, ziarna kawy. Można też udekorować świecę dodatkami takimi, jak np. brokat, cekiny, rośliny, gałązki.

jak zrobić ramkę

Nasz pojemnik również dobrze jest pięknie ozdobić, a następnie zapakować. Można przykleić do nich dowolne małe elementy za pomocą kleju na gorąco, lub przewiązać wstążką w kolorze korespondującym z całością.

Ramki na zdjęcia

Ramki na zdjęcia to jedna z bardziej popularnych form prezentów. Możemy do niej włożyć jakieś ładne wspólne zdjęcie, aby podarek zawsze przypominał bliskiej osobie, że o niej pamiętamy i zawsze myślimy. Ostatnio modne są również rozmaite sentencje, motywujące hasła, czy przysłowia, które umieszcza się właśnie w ramkach zamiast tradycyjnych fotografii.

Sposobów na to, jak zrobić ramkę na zdjęcia, jest wiele, ale należy pamiętać o kilku zasadach. Ważne, aby wygląd prezentu pasował do wystroju wnętrza mieszkania osoby obdarowywanej. Inaczej nasz prezent nie sprawi takiej osobie przyjemności, i wyląduje gdzieś w kącie lub głęboko w szafie. A nie o to przecież chodzi. Ważne też, aby nasz podarek był wykonany solidnie i estetycznie.

Jeśli już decydujemy się na taki typ prezentu, to użyjmy do jego wykonania naprawdę dobrych jakościowo produktów. W przypadku ramki na zdjęcia nie będzie to trudne, bo wszystkie potrzebne elementy znajdziemy, albo w naszej szafce z drobiazgami i komórce na narzędziami, albo w dowolnym sklepie budowlanym.

Najprostsza ramkę zrobimy z prostych drewnianych deseczek, sklejki, oraz kleju na gorąco. Przyda się również bejca do drewna lub po prostu lakier, papier ścierny, oraz płyta pleksi (ewentualnie szklana szybka). Drewniane deseczki można bez problemu kupić w markecie budowlanych, lub wyciąć ze starych paneli itp.

ramka na zdjęcia

Należy je przyciąć na odpowiednie długości, zależne od rozmiaru naszej ramki. A następnie dobrze zeszlifować papierem ściernym. Teraz należy połączyć je za pomocą kleju na gorąca najpierw ze sobą, a potem z płytą pleksi. W ramce umieszczamy wybrane zdjęcie, plakat itp, po czym dodajemy jeszcze tył naszej ramki w postaci sklejki.

Można oczywiście zostawić ramkę w takiej postaci, jeśli obdarowywany lubi takie surowe wykończenie. Ale można ja też pokryć bejcą w dowolnym kolorze lub zabezpieczyć lakierem. Świetnie jest też nieco postarzyć taką ramkę dodając przetarcia, ale to już wymaga zdecydowanie więcej wprawy i twórczego zacięcia.

Okolicznościowe karty

Pięknym prezentem będzie również własnoręcznie wykonana karta z życzeniami. Jej zrobienie będzie wymagało pewnych zdolności plastycznych, ale przy odrobinie chęci można wyczarować prawdziwe cuda. Taka karta jest na pewno ładniejszym prezentem, niż te sprzedawane masowo w sklepach, ze względu na swoją oryginalność, pomysłowość, oraz szczególne intencję osoby, która nas obdarowuje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here