Płytki marmurkowe w aranżacji wnętrz

Marmur to naturalnie występująca skała metamorficzna, zazwyczaj utworzona z krystalicznego kalcytu i dolomitu. Ma bardzo charakterystyczny wygląd i jest jednym z najbardziej cenionych materiałów wykończeniowych. Nie zawsze jednak możemy zdecydować się na naturalny marmur. Wówczas ciekawą alternatywę dla niego stanowią płytki gresowe marmurkowe. Zobaczmy, jak wykorzystać je w aranżacji wnętrz.

Płytki marmurkowe to nie marmur, ale…

…wciąż są tak samo piękne. Płytki marmurkowe wykonuje się z gresu, czyli rodzaju ceramiki, który odznacza się doskonałymi właściwościami mechanicznymi. Jednocześnie za sprawą wykończenia, które wspaniale imituje naturalny marmur, płytki te stają się jednym z najpiękniejszych materiałów wykończeniowych. Są stylowe, luksusowe i bardzo uniwersalne, ponieważ podobnie jak prawdziwy marmur pozwalają zachwycać się delikatnymi żyłkami i przeplatającymi się kolorami.

Płytki marmurkowe w różnych kolorach i kształtach

Warto już na samym początku zauważyć, że płytki marmurkowe mogą przybierać wiele różnych kształtów i kolorów. Podobnie jak naturalny kamień, znajdziemy je w dwóch podstawowych, klasycznych kolorach: białym i czarnym. Nie brakuje także odcieni szarości, delikatnych beżów i żółtego, a nawet lekkich brązów. Dzięki temu, że większość płytek gresowych w stylu marmuru posiada wiele odcieni przechodzących w siebie, z pewnością łatwo znajdziemy wśród nich swojego ulubieńca.

Jednocześnie płytki gresowe marmurkowe oferują bardzo szeroki wybór pod względem kształtów. Znajdziemy wśród nich przede wszystkim tradycyjne kwadraty i prostokąty, jednak nie brakuje także innowacyjnych form, takich jak płytki heksagonalne. Dzięki tak wielkiej różnorodności, z całą pewnością stworzenie unikatowej aranżacji będzie jeszcze łatwiejsze.

W których pomieszczeniach dobrze sprawdzą się płytki marmurkowe?

Płytki marmurkowe można wykorzystywać w wielu różnych pomieszczeniach, ponieważ odznaczają się wielką uniwersalnością. Idealnie pasują do tych wszystkich pomieszczeń, w których zazwyczaj oczekujemy płytek, czyli do holu, kuchni i łazienki. Mogą być też pięknym elementem wykończeniowym przestrzeni publicznych, jak na przykład biur, kancelarii czy instytucji.

Jednocześnie, jeśli zależy ci na szczególnie luksusowym wyglądzie danego pomieszczenia, możesz zdecydować się na umiejscowienie marmurowych płytek gresowych także w innych pokojach. Być może będzie to salon z jadalnią, który często odwiedzany jest przez gości. Efektowne, eleganckie płytki na pewno zrobią na nich odpowiednie wrażenie.

Dlaczego gres może być dobrym pomysłem? Zwróć uwagę na właściwości mechaniczne

Płytki gresowe zawsze wykonywane są z wielką dbałością o najwyższą jakość. Odznaczają się bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną, która sprawia, że nawet w intensywnie wykorzystywanych pomieszczeniach nie ulegają szybkiemu zużyciu. Ich powierzchnia nie wyciera się, a same płytki nie pękają.

Jednocześnie płytki gresowe są bardzo odporne na działanie wody czy zabrudzenia. Ich niska nasiąkliwość utrudnia im wnikanie w głąb płytki, dzięki czemu przez wiele lat pozostają tak samo piękne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here