Najlepsze miejsce do uprawiania kite w Polsce.

Kitesurfing – jeszcze kilka lat temu niewiele osób wiedziało co to jest. Coś z surfingiem, bo brzmi podobnie, wiec musi to mieć związek z pływaniem na desce. Mało kto wiedział, że i owszem, kite ma wiele wspólnego z windsurfingiem, ale że również znacznie się od niego różni.

Na szczęście w ciągu ostatnich kilkunastu lat poziom wiedzy na temat kite znacznie się zwiększył. Coraz więcej osób decyduje się na uprawianie tej dyscypliny widząc w niej ciekawą alternatywę do windsurfingu.

Czym te dwie dyscypliny różnią się od siebie? I kite i windsurfing wykorzystuje siłę wiatru, i tu i tu pływa się na desce. Tyle, że w kite do deski przymocowany jest latawiec, inaczej niż w przypadku windsurfingu – gdzie do deski przymocowany jest żagiel.

Latawiec, choć niewielkich rozmiarów pozwala na unoszenie się nad powierzchnią wody i wykonywanie ciekawych akrobacji. Ale to wcale nie znaczy, że kite to sport tylko dla tzw. freaków, poszukujących mocnych wrażeń.

Kite to sport absolutnie dla każdego, kto chce spróbować czegoś nowego i nie boi się tego.

Jednym z najlepszych miejsc do uprawiania kite w Polsce jest Półwysep Helski. To właśnie Zatoka Pucka ma najlepsze warunki wietrzne i to właśnie tu od maja do września roi się od latawców unoszących się nad wodą. Najpopularniejszym na Helu ośrodkiem kitesurfingowym są Chałupy. Dlaczego akurat to miejsce. Bo tu mieści się kilka najlepszych w Polsce szkół kite i windsurfingu. Bo Chałupy to niesamowity klimat, o którym już dawno temu śpiewał Zbigniew Wodecki.

Kitesurfing Chałupy to jedna z najczęściej wpisywanych do wyszukiwarki fraz, przez osoby, które chcą uprawiać kite w Polsce.

Baza w Chałupach jest naprawdę świetnie zaopatrzona, jest tu wszystko czego potrzebuje zarówno początkujący jak i doświadczony kitesurfer. Idealne warunki wietrzne, piaszczysta plaża, płytka woda – to wszystko sprawia, że to właśnie Chałupy są tak często wybierane przez miłośników kite.

Minusem może być duże oblężenie – zwłaszcza w szczycie sezonu, który przypada w lipcu. Można uniknąć tłumu wybierając się na kite w maju – na samym początku sezonu, lub we wrześniu – gdy sezon powoli się kończy. Powodzenia!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here