jak sprawdzić taryfę w plusie

Jeżeli, posiadamy swój numer komórkowy w sieci plus, warto się, przyjrzeć, która oferta dla nas będzie najkorzystniejsza. Aby mieć nieco rozeznania, najpierw musimy wiedzieć jak sprawdzić taryfę w plusie, którą obecnie posiadamy. Taryf jest bardzo dużo, ponieważ operator dzieli je na wiele segmentów. Mamy na przykład standardowy abonament, czyli opcję, gdzie jesteśmy zobowiązani do comiesięcznej wpłaty określonej kwoty dla sieci plus.

Kwot abonamentowych jest dokładnie 3. Pierwsza to 30 zł, druga 50 zł i ostania 70 zł. We wszystkich tych kwotach uwzględnione są nielimitowane rozmowy, SMS-y i internet. Jeżeli jednak właśnie chodzi o wspomniany pakiet danych, to on jest najbardziej uzależniony od wysokości abonamentu. W kwocie 30 zł, mamy jedynie 2 GB, 50 zł, daje nam co miesiąc 4 GB, natomiast najwyższa kwota gwarantuje nam internet bez końca.

Kolejnym segmentem jest Plus Mix

telefon

Można rzec, że jest to pewnego rodzaju mieszanka abonamentów i doładowań na kartę. Mamy tu dokładnie takie same wysokości zobowiązań. Różni się on jednak tym, że w dwóch pierwszych kwotach, nie mamy nielimitowanych rozmów, oraz że jest mniej internetu niż w abonamencie, bo najwyższa ilość GB to 6.
Kolejną kategorią wśród taryf, jest plus dla firm. Kwoty oczywiście się powtarzają, lecz należy do nich doliczyć podatek VAT.

Korzystnie wypada tutaj internet , bo w kwocie 30 zł, mamy już 7 GB, a pozostałe kwoty obdarowane są internetem bez końca. Są to główne rodzaje taryf, jakie posiada sieć Plus. Jest też oczywiście standardowa oferta na kartę, którą doładowujemy, jak nam się w zasadzie podoba. Mają oczywiście jeszcze w swojej ofercie abonamenty typowo internetowe, gdzie możemy otrzymać nawet 100 GB, ale dziś skupiamy się, bardziej na telefonach komórkowych.

Jeżeli posiadamy ostatnie z wymienionych zobowiązań w plusie, czyli w doładowaniach na kartę, mamy największe pole manewru, bo taryfę możemy zmieniać, kiedy chcemy i jeżeli pojawi się coś, co nas aktualnie zachęca do skorzystania, możemy zmienić to, wklepując w ciągu kilku sekund specjalny kod.

Aby wiedzieć, co obecnie oferuje nam ten operator, warto odwiedzić jego stronę i zapoznać się z obecnymi promocjami i dobrać dla siebie to, czego najbardziej potrzebujemy. Nie każdy przecież musi mieć mnóstwo internetu przy sobie, w takim wypadku nie warto więc przepłacać za dodatkowe gigabajty.

Gdy uda nam się już wybrać to, co nas interesuje i z czego mamy zamiar korzystać, warto sobie sprawdzić czego aktualnie używamy. Sprawdzenie swojej obecnej taryfy odbywa się przez wpisanie krótkiego kodu na klawiaturze naszego telefonu. Jest to *147# i potwierdzenie zieloną słuchawką. Po wykonaniu tej czynności powinien wyświetlić nam się na ekranie komunikat z nazwą obowiązującej taryfy.

Teraz gdy już wiemy jak sprawdzić taryfę w plusie , zostało nam włączenie tej, na którą chcemy ją zmienić. Zmiana odbywa się bardzo podobnie do sprawdzania. Tu również należy wpisać podobny kod. Dla przykładu, gdy byśmy chcieli przejść na coś, co nazywa się „JA + NA KARTĘ”, musimy wpisać *147*21#. Swoją drogą jest to bardzo korzystna oferta, która daje nam w zasadzie to, co standardowy abonament, lecz przy tym nie jesteśmy związani żadną umową.

taryfa w plusie

Posiada ona bowiem wszystkie rozmowy bez limitu, ale nie tylko do sieci plus, a do wszystkich operatorów komórkowy. Dokładnie takie same zasady, jeśli chodzi o wiadomości tekstowe. I aż 6 GB internetu. Co według mnie jest już konkretną ilością, jeżeli chodzi o zobowiązania na kartę. Nie jest to też wysoki koszt, bo dokładnie 29 zł miesięcznie.

Warto pamiętać, też o tym, że zmiana taryfy zawsze kosztuje. Nie są to duże pieniądze, lecz zawsze należy wiedzieć, by coś na koncie posiadać, inaczej zmiana nam się nie uda. W przypadku zachwalanej przeze mnie taryfy, koszt zmiany to 5 zł. Jest to oczywiście koszt jednorazowy.

Teraz gdy już wiemy, co ma nam do zaproponowania operator taki jak Plus, który bądź co bądź, ma bardzo dobre oferty. Gdy posiadamy również wiedzę, jak sprawdzić taryfę w plusie, która nas obecnie obowiązuje, wystarczy chwycić telefon w dłoń i wpisać kod, który da nam maksimum korzyści przy minimalnych opłatach.

Nie warto bowiem przepłacać za różne udziwnienia, z których być może skorzystamy lub nie. Operatorzy w dzisiejszych czasach, oferują nam naprawdę bardzo różne usługi, często w ilościach, które nie są do wykorzystania przez jednego człowieka w ciągu miesiąca, dlatego należy zastanowić się dobrze przed wyborem i zaoszczędzić trochę pieniędzy. Przy ofertach na kartę, posiadamy przynajmniej tę wygodę, że, taryfę zawsze można zmienić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here