Dean Koontz - książki autora w SkupSzop

Dean Koontz to amerykański pisarz, który zasłynął jako autor horrorów i thrillerów. Choć dla tych, co lubią ciekawostki, to pierwsze książki pisarza wpisywały się w nurt science fiction. Dean Koontz – książki autora znajdziesz w SkupSzop. Po które pozycje warto sięgnąć?

Twórczość Deana Koontza

Dean Koontz urodził się 9 lipca 1946 roku w Everet w Pensylwanii. Autor szybko odkrył w sobie pasję do pisania, gdyż pierwsze pozycje pojawiły się już w 1968 roku  (“Star Quest”). Koontz swoją przygodę z powieściami zaczął od science fiction, jednak szybko porzucił ten gatunek na rzecz thrillerów i horrorów, z których obecnie jest znany. Przełomem dla twórcy był rok 1980, kiedy to ukazała się powieść Szepty (Whispers). Szybko stała się bestsellerem, podobnie jak kolejne książki z serii.

Książki Deana Koontza zostały do tej pory opublikowane w 45 językach i sprzedały się w ponad 450 milionów egzemplarzy. Co więcej, 14 powieści znalazło się na pierwszej pozycji bestsellerów New York Timesa. Sam autor należy do osób pracowitych. Od jego debiutu mija w tym roku 55 lat i w tym czasie pisarz wydał ponad 70 powieści.

Po jakie książki Deana Koontza warto sięgnąć?

Musimy przyznać, że w przypadku Deana Koontza jest w czym wybierać. Książki tego autora z całą pewnością przypadną do gustu fanom thrillerów i horrorów. Które tytuły są warte uwagi? Z całą pewnością na liście znajduje się powieść pod tytułem “Poszukiwana”, która została wydana w 2015 roku. Jest to mroczny kryminał psychologiczny, obok którego ciężko jest przejść obojętnie. To świetna propozycja dla osób, które cenią sobie zawikłaną fabułę, pełną niespodziewanych zwrotów akcji. Czytelnik poznaje Bibi, która po medycznie nieuzasadnionym uzdrowieniu ze śmiertelnej choroby, zaczyna poszukiwać Ashley Bell. Poszukiwania dziewczyna staje się obsesją bohaterki, gdyż zyskuje przekonanie, iż odzyskała zdrowie w jednym celu: by odszukać i pomóc Ashley.

W dorobku literackim pisarza na uwagę zasługuje także cykl powieści o Oddzie Thomasie. Jest to seria, która składa się z ośmiu części. Głównym bohaterem jest młody mężczyzna o imieniu Thomas. Posiada on niezwykłą zdolność do kontaktowania się z duchami. Dzięki tej umiejętności bohater może pomagać w odnalezieniu i schwytaniu m.in. niebezpiecznych morderców. Wiele ciekawych pozycji od Deana Koontza znajdziesz w SkupSzop – internetowym skupie książek nowych oraz używanych. Na wirtualnych półkach znajdziesz szeroki asortyment literacki z różnymi pozycjami dla każdego mola książkowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here