fotograf

Pracując jako fotograf wykonujesz tak zwany wolny zawód. Być może łączysz swoją pasję razem z pracą. W ten sposób znacznie mniej dokuczliwe odczuwasz sytuacje stresowe czy napięcie w pracy. Fotograf musi być pasjonatem, aby robić dobrą robotę. Czy jednak fotograf może na swoim hobby dobrze zarobić? Okazuje się że jest to zależne od wielu czynników. Od czego zależą zarobki fotografa oraz ile jest on w stanie zarobić? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-fotograf-zarobki-fotografa/

Od czego zależy wysokość wynagrodzenia fotografa?

Ten typ pracy, jest jedną z prac, w której Im więcej pracujemy tym mamy lepsze rezultaty. Na zarobki w dużej mierze wpływa miejsce naszego zatrudnienia. Etatowi pracownicy zarabiają netto mniej, ale mają zabezpieczone uprawnienia Emerytalne oraz zdrowotne. Jako freelancer jesteśmy w stanie zarobić więcej, jednak sami musimy martwić się o tego typu sprawy. Najwięcej zarabiają właściciele firm, doświadczeni fotografowie, którzy współpracują z mediami oraz agencjami reklamowymi. Różnie zarabiają też w poszczególnych województwach. Więcej jesteśmy w stanie zarobić w dużym mieście, niż na prowincji. Kiedy jesteśmy zatrudnienie jako fotograf w instytucji czy firmie, nasze zarobki są raczej usztywnione. Zdecydowanie więcej jesteśmy w stanie zarobić prowadząc własną działalność gospodarczą.

Ile jest w stanie zarobić fotograf?

W Polsce przeciętne wynagrodzenie fotografa wynosi około 2800 zł netto. Jest to dosyć uśredniona kwota, która uwzględnia różne regiony kraju oraz formy zatrudnienia. Jednak kwota 2800 zł netto jest to mediana, z której wynika, że połowa specjalistów w tej dziedzinie otrzymuje tego typu wynagrodzenie. Fotografowie zarabiają kwoty w przedziale od 2000 do 3700 zł netto. Pozostali dzielą się na tych, którzy zarabiają poniżej, a także poniżej wymienionego pułapu. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, Zdecydowanie więcej zarobiony prowadząc własną działalność gospodarczą. Rekordziści potrafią za jedną sesję z wesela wyciągnąć nawet 4000 zł. Chociaż przeciętnie taka przyjemność kosztuje nas około 2000-3000 zł. W Warszawie dosyć prosperujący fotograf może zarabiać nawet 30 000 zł miesięcznie.

Zobacz też: http://poznancitycenter.pl/fotograf-praca-na-etacie-czy-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here