magazyn

W obecnych czasach mamy szerokie możliwości w zakresie wyboru swojej ścieżki zawodowej. Wiele osób marzy o pracy w handlu. Na przestrzeni lat ta gałąź gospodarki przeszła znaczące przeobrażenia. Ogromna część transakcji handlowych przeniosła się do Internetu. Nic w tym dziwnego. Sklepy internetowe oferują szeroki asortyment atrakcyjnych produktów. Konsumenci nie mają jednak zazwyczaj pojęcia, ile osób stoi za właściwą realizacją zamówienia. Przygotowanie i dostarczenie paczki to przecież cały proces logistyczny.

Co wchodzi w zakres czynności logistycznych w handlu internetowym?

Prowadzenie sklepu internetowego, wbrew pozorom, jest bardziej skomplikowane niż jego stacjonarnego odpowiednika. Może przez to jest też bardziej interesujące i dające ogromną satysfakcję. Właściciel tradycyjnego sklepu wykonuje większość swych zadań przed transakcją (zaopatrzenie, marketing, sprzedaż). Natomiast obsługa wirtualnego sklepu to szereg operacji, które trzeba wykonać również po jej dokonaniu. Chodzi przede wszystkim o:

  • kompletowanie zamówienia,
  • obsługę zarówno klientów prywatnych (B2C), jak i biznesowych (B2B),
  • usługi związane z realizacją zwrotów i reklamacji,
  • współpracę z firmami kurierskimi,
  • posiadanie i obsługę systemów informatycznych, w tym systemów on-line,
  • bieżące kontrolowanie stanów magazynowych.

Do tego dochodzi oczywiście kwestia prowadzenia odpowiedniej dokumentacji. Powinna być ona tworzona zgodnie z aktualnymi przepisami prawa i zwyczajami branżowymi.

Czy obsługę magazynu można komuś zlecić?

Myśląc o otwarciu sklepu internetowego, powinniśmy mieć świadomość, że współczesny klient jest bardzo wymagający. Oczekuje, że zakupione produkty będą prawidłowo skompletowane, zapakowane i szybko dotrą do jego domu. Jeśli zależy Ci na sukcesie w branży e-commerce, to warto rozpocząć współpracę z firmą Kimlog.

Firma Kimlog działa na rynku od 2013 roku. To międzynarodowe przedsiębiorstwo oferuje następujące rodzaje usług:

  • magazynowanie,
  • obsługę celną,
  • organizację transportu ładunków,
  • ubezpieczenie przesyłek w zakresie CARGO.

Kimlog to sprawdzony partner biznesowy sklepów internetowych. Firma prowadzi magazyn dla e-commerce. Efektem współpracy jest wzorowa obsługa logistyczna działalności. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży logistycznej, pracownicy firmy wspomagają optymalizację kosztów i procesów logistycznych. Skorzystanie z usług firmy pozwala skoncentrować się na podstawowej działalności i promocji własnego biznesu. Na stronie sklepu, znajduje się przejrzysty cennik usług realizowanych przez firmę.

Kimlog oferuje swoim klientom miejsce do magazynowania wraz z pełną obsługą procesu kompletowania i wysyłki zamówienia (w tym także: etykietowania, paletyzacji, rozładunku i załadunku, przepakowywania, remanentu, ubezpieczenia, zarządzania opakowaniami zwrotnymi). Magazyny znajdują się w największych polskich miastach. Outsourcing logistyczny to świetne rozwiązanie między innymi dla: sieci handlowych, sklepów oferujących produkty dziecięce, motoryzacyjne, tekstylia, kosmetyki, odzież, artykuły budowlane.

Logistyka e-commerce a ekologia

Korzystając z usług Kimlog, mamy pewność, że wszelkie działania logistyczne są realizowane zgodnie z najwyższymi standardami w zakresie dbania o środowisko. Firma stawia na zrównoważony rozwój. Jest bardzo dobrze postrzegana w branży. Współpraca z tym przedsiębiorstwem to zatem renoma dla prowadzonego przez nas biznesu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here