Rocznice historyczne 2020

W tym roku na świecie i w Polsce obchodzone będą rocznice ważnych wydarzeń historycznych oraz jubileusze narodzin znaczących postaci, które zapisały się na kartach historii. Z tej okazji powstały okazy monetarne i wyroby medalowe, upamiętniające te szczególne wydarzenia. Warto urozmaić swoją kolekcję nietypowymi okazami.

Rocznica Bitwy Warszawskiej

Wiodący polski dystrybutor numizmatyczny,  z którego asortymentem  można zapoznać się na stronie https://www.skarbnicanarodowa.pl/, ma w swojej ofercie  specjalny złoty medal, upamiętniający przypadającą w tym roku setną rocznicę Cudu nad Wisłą. Model został wykonany z dwudziestoczterokaratowego złota i należy do limitowanej kolekcji, ponieważ dostępnych jest jedynie tysiąc dziewięćset dwadzieścia tego typu egzemplarzy. Bitwa Warszawska była ważnym wydarzeniem nie tylko w dziejach naszego kraju, ale całej Europy. Dzięki niej udało się zachować niepodległość Polski oraz zapobiec ekspansji komunistów na kontynencie. Moneta upamiętniająca to wydarzenie ma najwyższą jakość menniczą. Na jej awersie znajduje się szarżujący kawalerzysta, a także dowódca Józef Piłsudski. Rewers medalu zdobi Orzeł Biały z 1919 roku oraz napis upamiętniający zwycięstwo polskich wojsk. Do monety dołączona jest specjalna szkatułka kolekcjonerska wykonana z drewna oraz certyfikat autentyczności.

Rok Świętego Jana Pawła II

Srebrny medal, upamiętniający rocznicę urodzin polskiego papieża, należy do limitowanej edycji. Dostępnych jest bowiem jedynie dziesięć tysięcy egzemplarzy tego typu. Model został wykonany ze srebrna próby 999/1000, a jego średnica wynosi 34 mm. Piętnastogramowy numizmat to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Model ma estetyczne, lustrzane tło oraz piękny, matowy rysunek. Autorem projektu jest Robert Kotowicz, nagradzany na wielu międzynarodowych konkursach artysta.

Pamiątkowe medale, upamiętniające ważne wydarzenia historyczne, to cenne okazy w kolekcji każdego pasjonata numizmatyki. Okolicznościowe wyroby odznaczają się również wyjątkową estetyką wykonania, dzięki czemu mogą one stanowić idealny prezent dla bliskiej osoby na różne okazje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here