Ranking kosiarek akumulatorowych 2020

Kosiarka akumulatorowa jest alternatywą dla tradycyjnej kosiarki elektrycznej, dedykowaną do pielęgnacji ogrodów o małej i średniej powierzchni. Jest ona cicha, przyjazna dla środowiska i łatwa w obsłudze. Jej istotną zaletą jest także brak uciążliwego kabla, który ogranicza możliwość manewrowania urządzeniem i jego zasięg. Po jaką kosiarkę warto sięgnąć w 2020 roku?

1. Kosiarka Gude 40V 3,0Ah

Kosiarka akumulatorowa Gude 40V 3,0Ah to urządzenie wyprodukowane w Niemczech, pracujące na akumulatorze litowo-jonowym 40V o pojemności 3,0Ah oraz silniku bezszczotkowym o mocy 800W. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi i wadze 17kg jest komfortowe w bieżącej eksploatacji i wygodne w przechowywaniu. Szerokość robocza 405mm oraz 40-litrowy kosz sprawiają, że koszenie trawnika przebiega szybko, a konieczność opróżniania pojemnika zostaje ograniczona do minimum. Urządzenie posiada 6 regulowanych wysokości koszenia 25-75mm, a dzięki nowoczesnej konstrukcji bazującej na 3 kołach – jest wyjątkowo zwrotne i precyzyjne w manewrowaniu. Nowoczesny akumulator jest trwały i odporny na wielokrotne uzupełnianie, umożliwiając pracę do 72min na jednym ładowaniu.

2. Kosiarka Bosch Rotak 43 Li

Kosiarka akumulatorowa Bosch Rotak 43 Li to wyjątkowo lekka i wygodna w eksploatacji propozycja dla osób, które chcą kosić mniejsze podwórka. Została wyposażona w akumulator litowo-jonowy o napięciu 36V i pojemności 4,0Ah. Posiada odporny na awarie silnik bezszczotkowy, szerokość roboczą wynoszącą 43cm oraz regulowaną wysokość w zakresie od 20 do 70mm. Producent zastosował w niej pojemny kosz 50l, hartowane noże oraz  nowoczesną technologię zasysania, która zapewnia precyzyjne zbieranie skoszonej trawy. Dzięki zaprojektowaniu inteligentnego systemu Syneon chip poziom wydzielanej energii jest dostosowany do wykonywanych działań, a zainstalowany innowacyjny grzebień pozwala na koszenie trawnika przy samej krawędzi.

 

3. Kosiarka Makita DLM431Z

Kosiarka akumulatorowa Makita DLM431Z to wysokiej klasy urządzenie, które pozwala na skoszenie do 550m2 trawnika na jednym ładowaniu. Jest ono zasilane dwoma akumulatorami litowo-jonowymi 18V o wydłużonej żywotności, zabezpieczonych przed przeciążeniem i nadmiernym rozładowaniem. Kosiarka ta posiada 13 wysokości cięcia w zakresie 20-75mm oraz szerokość roboczą 43cm. Kosz o pojemności 50l wymaga rzadkiego opróżniania, a koła na łożyskach kulkowych ułatwiają prowadzenie i manewrowanie. Urządzenie jest wyjątkowo ciche, nie emituje zanieczyszczeń, a dzięki składanej rączce – jest także łatwe w przechowywaniu. W podstawowym zestawie oferowana jest kosiarka bez akumulatora i ładowarki.

Alternatywnie – kosa spalinowa Demon RQ 580

Dla osób poszukujących urządzenia o dużej mocy, które poradzi sobie z większymi roślinami, godna polecenia będzie kosa spalinowa Demon RQ 580. Posiada najmocniejszy na rynku silnik oraz duże ostrze, które bez trudu przetnie mocną trawę, krzewy czy gałązki. Jej napęd wykonano z jednolitego, stalowego hartowanego pręta, świetnie spisującego się przy pracy pod dużym obciążeniem. Dwupierścieniowy tłok jest wyjątkowo szczelny, pozytywnie wpływając na osiągi silnika oraz minimalizując emisję spalin. Kompletny zestaw zawiera wszelkie elementy niezbędne do komfortowej i bezpiecznej pracy. Kosa spalinowa Demon RQ 580 może stanowić zarówno samodzielny sprzęt do koszenia niewielkiego terenu, jak i urządzenie uzupełniające działanie kosiarki akumulatorowej.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here