Czy warto kupować oczyszczacz powietrza

Dla mieszkańców większych miast smog jest od lat poważnym problemem. Na drogach nie ubywa samochodów, a liczba pieców zasilanych węglem lub drewnem maleje zdecydowanie zbyt wolno. Polskie miasta plasują się na niechlubnie wysokich miejscach list najbardziej zanieczyszczonych miejsc w Europie. Coraz popularniejsze domowe oczyszczacze powietrza nie rozwiązują problemu, ale pozwolą nam odetchnąć pełną piersią we własnym domu.

Warto zadbać o odpowiedni stan powietrza w naszych domach i mieszkaniach. Oczyszczacze powietrza filtrują powietrze i usuwają z niego szkodliwe dla zdrowia związki chemiczne. Cząsteczki zawarte w smogu są dla nas bardzo niebezpieczne. Przyczyniają się między innymi do rozwoju chorób nowotworowych dróg oddechowych, astmy czy schorzeń serca, a to niestety tylko początek listy dolegliwości. Ta jest znacznie dłuższa.

Oczyszczacze usuwają z powietrza szkodliwe składniki. Sprawiają, że powietrze staje się wolne od groźnych związków. W jaki sposób? Urządzenie w trakcie pracy wytwarza jony ujemne, które osadzają się na drobinach zanieczyszczeń. Następnie są one usuwane. Skuteczność oczyszczaczy powietrza szacuje się nawet na 99%.

Zalety oczyszczaczy powietrza:

  • Neutralizują nieprzyjemne zapachy – podczas odfiltrowania cząsteczek oczyszczacz powietrza usuwa nieprzyjemne zapachy.
  • Oczyszczają powietrze przy paleniu papierosów – oczyszczacz powietrza niweluje składniki dymu tytoniowego oraz neutralizuje nieprzyjemną woń.
  • Nawilżają powietrze – niektóre oczyszczacze powietrza wyposażone są także w funkcję nawilżania. Ta zaleta szczególnie przydaje się w okresie letnim oraz zimowym, kiedy korzystamy z ogrzewania. Wysokie temperatury wysuszają powietrze. Suche powietrze niekorzystnie wpływa na samopoczucie oraz koncentrację. Powoduje również bóle gardła i problemy ze wzrokiem. Nawilżacz wychwytuje wilgoć z powietrza, by później wytworzyć wodną mgiełkę. Dzięki temu suchość nie jest już dokuczliwa.
  • Przystosowanie mieszkanie do potrzeb alergików – oczyszczacze powietrza mogą usuwać z powietrza prawie wszystkie czynniki odpowiedzialne za powstawanie uczuleń wziewnych.
  • Atrakcyjna dekoracja – designerskie modele mogą pełnić formę dekoracji naszego mieszkania bądź domu.

Kupując oczyszczacz powietrza dla domu, stajemy się świadomi potencjalnych zagrożeń środowiskowych i okazujemy troskę sobie oraz członkom rodziny. Warto zapoznać się z ofertą Enei, która oferuje klientom oczyszczacze powietrze w atrakcyjnych cenach. Dzięki nim zapewnisz sobie komfort oddychania czystym powietrzem. Produkty Enei są bezpieczne dla zdrowia i środowiska, spełniają również normy higieniczne. Odwiedź stronę i dowiedz się więcej o dostępnych urządzeniach.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here