karta podarunkowa

Karta podarunkowa to niezwykle użyteczny i wygodny prezent dla pracowników bez względu na ich wiek czy branżę, w której są zatrudnieni. Dzięki niej podwładni mają szansę idealnie dostosować rodzaj upominku do swoich aktualnych potrzeb. Taka możliwość sprawia, że rośnie ich motywacja i zadowolenie.

Czym jest karta podarunkowa?

Karta podarunkowa to jeden z pożądanych benefitów pozapłacowych. Jest ona elektronicznym odpowiednikiem popularnych niegdyś kuponów lub bonów towarowych i stanowi dla nich doskonałą alternatywę. Tego typu dodatek do wynagrodzenia służy do bezgotówkowego płacenia za rozmaite produkty w wybranych punktach handlowych. Nowoczesne, przedpłacone karty podarunkowe można wykupić np. u jednego z liderów dostarczania użytecznych benefitów pozapłacowych, firmy Edenred, na stronie https://edenred.pl/karty/karta-podarunkowa. Proponowane przez nią rozwiązania są niezwykle skuteczne w motywowaniu podwładnych, ponieważ zapewniają im dużą elastyczność wykorzystania przyznanych środków.

Kiedy warto wręczyć kartę podarunkową pracownikom?

Karta podarunkowa to świetny pomysł na prezent dla pracowników. Można ją wręczyć przy wielu różnych okazjach. Dobrze sprawdzi się np. jako zamiennik paczek pracowniczych na Wielkanoc lub Boże Narodzenie. Oprócz tego warto przekazać ją zatrudnionym w ramach upominku podkreślającego wagę świąt branżowych powiązanych z sektorem, w którym działa dana firma. Karty podarunkowe to także ciekawy pomysł na prezent jubileuszowy dla podwładnych z długim stażem pracy. Za jej pośrednictwem można też docenić starania i zaangażowanie pracowników, którzy osiągają dobre wyniki – będzie ona wówczas stanowić alternatywę dla finansowej premii uznaniowej.

Jakie są zalety karty podarunkowej?

Przedpłacone karty prezentowe to niezwykle wygodne rozwiązanie dla pracowników i pracodawców. Przedsiębiorcy wręczają je podwładnym tylko raz, a następnie zasilają je dowolną kwotą, co eliminuje wszelkie problemy logistyczne związane z przechowywaniem upominków. Z kolei osoby zatrudnione mają szansę wykorzystać przyznany im prezent w dowolny sposób. Karty podarunkowe dają im bowiem dużą elastyczność – każdy we własnym zakresie może zdecydować kiedy, gdzie i na co przeznaczy otrzymane środki, dostosowując tym samym podarunek do własnych upodobań. Dzięki temu rośnie zadowolenie pracowników, co pozytywnie przekłada się na ich motywację i lojalność wobec przedsiębiorstwa. Ponadto karty prezentowe umożliwiają płatności bezgotówkowe oraz płacenie za zakupy internetowe. Jest to nie tylko wygodne, lecz także bezpieczne rozwiązanie, co ma wyjątkowo duże znaczenie w obliczu pandemii koronawirusa.

Wręczając karty podarunkowe pracownikom, pracodawcy zyskują więc ich satysfakcję i większe zaangażowanie. Wprowadzenie tego typu benefitu pozapłacowego dobrze oddziałuje też na wizerunek całej firmy i zwiększa rozpoznawalność marki. Oprócz tego przynosi oszczędności po stronie organizacji – przedsiębiorcy są bowiem zwolnieni z konieczności odprowadzania podatku dochodowego do kwoty 2000 zł.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here