Zabawki dla psa

Jeżeli posiadamy w domu psa, to z pewnością nieobce są nam zabawy z nim i obserwowanie, jak nasz pupil organizuje sobie zabawy zupełnie z niczego. Często wymusza na nas bawienie się z nim, kiedy jesteśmy zmęczeni, źle się czujemy, lub po prostu nie mamy na to ochoty. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy musimy skazywać zwierzaka na zaleganie na kanapie obok nas i nicnierobienie? Otóż nie! Wystarczy, że zadbamy o to, by wówczas nasz pies nie musiał się nudzić. W jaki sposób tego dokonać? Jak zadbać o szczęście pupila? Odpowiedzią będą zabawki dla psa!

Musimy przede wszystkim wiedzieć, że zabawki dla zwierzaka nie są tylko gwarancją zapewnienia mu rozrywki. To, rzecz jasna, bardzo ważna sprawa, jednak kryje się za nimi coś znacznie więcej. Miejmy na uwadze, że zabawki są psom niezbędne dla ich ogólnego rozwoju fizycznego – często wymuszają na zwierzakach ruch, a więc pomagają w utrzymaniu ich kondycji i zdrowia; stymulują również psychikę psa. Prawda jest więc taka, że dzięki odpowiedniemu doborowi zabawek możemy mieć znacznie zdrowszego i szczęśliwszego psa. A jak konkretnie wybierać zabawki dla naszego czworonożnego przyjaciela? Czym się kierować?

Przy wyborze zabawek dla psów należy mieć w pamięci kilka kwestii. Po pierwsze – atest. Musimy wiedzieć, czy zabawka, którą chcemy kupić naszemu psu, jest w stu procentach bezpieczna dla jego zdrowia i życia. Zdecydowanie należy unikać mechanicznych zabawek, a także zabawek z malutkimi elementami wchodzącymi w ich skład, bowiem pies może je bardzo szybko zepsuć, a co gorsza – może połknąć wspomniane małe części. Niewskazane są zatem tego rodzaju zabawki.

Zabawki dla psa – jak zadbać o szczęście pupila

Psy, podobnie jak ludzie, mają też swoje ulubione kolory i kształty. Jeśli znamy swojego pupila na tyle dobrze, że wiemy, jakie barwy i kształty mu się podobają, to mamy już zawężone pole poszukiwań i możemy przejrzeć psie zabawki John Dog, a następnie wybrać z nich tę jedną, która najbardziej przypadnie psu do gustu. Wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, jednak z biegiem czasu naprawdę jesteśmy w stanie rozpoznać preferencje naszego psa, nie tylko te dotyczące zabawek. Kiedy już uda nam się ta sztuka, dobrze będzie obserwować zwierzaka i sprawdzać, czy jego upodobania się nie zmieniły – wówczas będziemy wiedzieć, że już pora na zmianę jego zabawek na inne. W końcu pies również może się znudzić bawiąc się przez cały czas tymi samymi rzeczami. Nie wolno nam też zapomnieć, że każdy rodzaj zabawki nieco inaczej wpływa na nastrój psa, dlatego warto udać się na zakupy i kupować zabawki dla naszego pupila dopiero wtedy, gdy ustalimy konkretny cel, któremu mają one służyć w czasie zabawy nimi przez czworonoga. Dla przykładu, pluszowe zabawki są z reguły tymi, które uspokajają psa i wyciszają go. Natomiast zabawki, które mówią czy się poruszają – mogą wywoływać u psa zdenerwowanie, a nawet prowadzić u niego do agresywnych zachowań. Jeśli chcemy uniknąć tego ostatniego – lepiej nie wybierajmy takich gadżetów.

Istnieje naprawdę cała masa różnych zabawek dla psów – nie sposób zliczyć wszystkich ich rodzajów. Prawda jest taka, że wiele osób poszukujących zabawek dla swojego pupila niejednokrotnie tonie wręcz w odmianach zabawek różnego typu, które są im proponowane w internecie bądź też sklepie stacjonarnym. Jasne jest, że łatwiej będzie podjąć decyzję tym, którzy są właścicielami psa od lat, niż tym, którzy właśnie przygarnęli swojego pierwszego psa ze schroniska i nie bardzo wiedzą, co dalej. Ci pierwsi mają ułatwione zadanie, choćby tylko ze względu na lata doświadczenia z psem i fakt, że poznali już jego charakter czy powtarzające się zachowania. Nie znaczy to jednak, że posiadając psa dopiero od niedawna stoimy na straconej pozycji! Jeśli nie znamy konkretnych upodobań zwierzaka, to możemy eksperymentować z różnymi rodzajami zabawek – od pluszaków, po piłki czy frisbee. Będzie to doskonały sposób, nie tylko by dowiedzieć się, jakie zabawy lubi nasz pies, ale także aby bliżej go poznać, co niewątpliwie zaprocentuje w przyszłości głęboką relacją.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here