Smar do broni – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

0
1666

Gdy chcemy eksploatować broń, w pierwszej kolejności musimy nauczyć się nią posługiwać. Nie bez powodu według prawa, żeby w ogóle móc podejść do egzaminu o pozwolenie na broń, w pierwszej kolejności musimy zapisać się do odpowiedniej instytucji, gdzie przez pewien okres poznamy praktyczne i teoretyczne wykorzystywanie zarówno różnych rodzaju broni, jak i amunicji. Później oczywiście nasza wiedza i doświadczenie jest weryfikowane przy pomocy państwowego egzaminu, na którym nie tylko udowadniamy, że wiemy jak strzelać celnie, ale również jak konserwować, czyścić, rozkładać i składać konkretny rodzaj broni.

Sytuacja nieco inaczej wygląda przy pomocy broni czarnoprochowej, ponieważ inwestując w replikę, możemy ją kupić bez pozwolenia i podawania informacji o nas. Prawdę mówiąc, wystarczy okazać dowód, który potwierdzi nasz wiek. Oczywiście, jeśli jesteś osobą początkującą, potrzebujesz wszystkich akcesoriów, np. smar do broni. W tym materiale zajmiemy się kwestią tego elementu, który w pierwszej kolejności jest niedoceniany, a stanowi praktycznie podstawę obsługi zarówno klasycznej broni palnej, jak i czarnoprochowców.

Bezpieczeństwo jako priorytet

Zakonserwowana broń, która nie posiada skorodowanych elementów, jest o wiele bardziej bezpieczna w czasie eksploatacji, niż konstrukcje, które pozostawiają w tej kwestii wiele do życzenia. Każdy specjalista i instruktor zawsze zaznacza podczas szkoleń, by nie używać pistoletów, strzelb i karabinów, których nie jesteśmy pewni. Smar do broni chronią ją między innymi przed korozją, która powstaje w wyniku kontaktu z wilgocią, gdy sam materiał osłabiony jest przez proch, wiele innych substancji chemicznych itp.

W przypadku czarnoprochowców smar do broni nakładany jest również na kule znajdujące się w bębenku. Jest to zabieg zabezpieczający użytkownika przed przeskoczeniem iskry z jednej komory do drugiej, co może spowodować podwójną eksplozję i ogromne zagrożenie dla strzelca. Chociaż statystycznie jest to wyjątkowo rzadki przypadek, to nawet w sieci można znaleźć mnóstwo nagrań z sytuacji, w których dochodziło do podwójnego zapłonu, więc jest to możliwe.

Poprawa wydajności, efektywności i celności

Zatrzymajmy się jeszcze na chwilę przy broni czarnoprochowej i nasmarowanej kuli razem z bębenkiem. Gdy wylatuje ona przez lufę, nakłada warstwę smaru na jej wewnętrzną stronę. Dzięki temu tarcie jest minimalizowane, co pozwala osiągnąć dużo większą precyzję i prędkość samej kuli. W efekcie strzał jest mocniejszy, a jednocześnie celniejszy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here