park linowy

Park linowy stanowi świetną atrakcję nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Pozwala na dobrą zabawę w gronie najbliższych, dodatkowo jest sprawdzianem sił oraz kondycji oraz pokazuje, jak wiele własnych słabości jesteśmy w stanie pokonać. Mało kto wie, że idea parku linowego pochodzi z Francji – dzisiaj można znaleźć je w wielu mniejszych i większych miastach naszego kraju. Poniżej przedstawiamy najlepsze miejsca zlokalizowane w południowej Polsce. Przetestuj je wszystkie!

Base Camp Istebna

Jeżeli spędzasz czas w Beskidach i szukasz pomysłu na niesztampową rozrywkę, park linowy (Wisła, Istebna) Base Camp będzie bardzo dobrym wyborem. Obiekt ten oprócz 5 tras o zróżnicowanym poziomie trudności (idealnie sprawdzają się zarówno dla maluszków, jak i żądnych adrenaliny dorosłych) oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z paintballu, strzelnicy, a także organizuje: leśne tory przeszkód, marsze na orientację, letnie i zimowe kuligi oraz zabawy i gry integracyjne. W okolicy parku linowego znajduje się wiele baz noclegowych m.in. w Istebnej oraz Wiśle, dzięki czemu stanowi nie tylko idealne miejsce do spędzania czasu ze znajomymi czy rodziną, ale i do zorganizowania wieczoru kawalerskiego, panieńskiego lub wyjazdu integracyjnego.

Park Linowy – Leśny Tabor

Park linowy Leśny Tabor położony w miejscowości Niechobrz (Rzeszów) to idealne miejsce dla wszystkich mieszkańców, jak i gości Podkarpacia, którzy mają ochotę na dawkę adrenaliny oraz atrakcje na świeżym powietrzu. Głównym punktem parku linowego jest trasa złożona z 17 przeszkód, jednak dodatkowo można skorzystać tam z kilku tras zjazdowych tyrolkami oraz ścianki wspinaczkowej. Dodatkowymi atrakcjami w parku są: paintball, laser tag, rowery, zorbing oraz strzelnica. Dzięki różnorodnym atrakcjom można spędzić w nim cały dzień, świetnie się bawiąc.

Park Linowy Kielce

Województwo świętokrzyskie również może pochwalić się niesamowitym parkiem linowym, który dostarcza wielu wrażeń zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Znajduje się on w jego największym mieście – w Kielcach oddalonych o niespełna godzinę drogi od Staszowa. W parku wytyczono 6 tras o zróżnicowanych poziomach trudności, długościach oraz wysokościach, na których umieszczono od 19 do 23 przeszkód do pokonania.

Park linowy Tarzan

Karpacz stanowi jedno z bardziej malowniczych miast w wojewódzkie dolnośląskim. Oprócz szlaków w Sudetach Zachodnich oferuje turystom szereg dodatkowych atrakcji. Wśród nich niezwykle popularny jest park linowy Tarzan. Wytyczono w nim 3 trasy o zróżnicowanym poziomie, a także umożliwiono zjazd tyrolkowy.

Park linowy Paprocany

Tyskie jezioro Paprocany to jedna z największych atrakcji tego miasta. Warto wiedzieć, że w jego okolicach można spędzić czas bardzo aktywnie – w parku linowym Paprocany. Stanowi duży obszar, na którym wydzielono aż 11 tras o różnych poziomach trudności i z wieloma zróżnicowanymi przeszkodami. Warto spróbować swoich sił na aż dwóch trasach extreme, które stanowią nie lada gratkę dla fanów parków linowych oraz adrenaliny.

Pozostałe parki linowe na południu Polski godne uwagi

Warto wiedzieć, że na południu Polski można znaleźć wiele innych parków linowych. Wśród nich dobrze jest zwrócić uwagę na obiekty takie jak:

  • Leśna Przygoda. Park linowy (Radlin) – 3 trasy i wahadło,
  • Park Linowy na Równicy (Ustroń) – 6 tras,
  • Skalisko (Złoty Stok) – 9 tras,
  • Park linowy Rytro – całoroczny kompleks z licznymi atrakcjami: 6 tras linowych, trasa zjazdowa, wahadło, skok pionowy symulujący końcowy etap skoku ze spadochronem.

Należy zaznaczyć, że nie jest to pełna lista atrakcyjnych parków linowych w południowej części naszego kraju.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here