jak wygląda sesja w 2021 roku
fot. Pexels.com

Maturzyści, którzy w tym roku będą chcieli wybrać się na studia, zastanawiają się, jakie są obecnie metody zaliczania egzaminów semestralnych. Jak wygląda sesja w 2021 roku w czasach pandemii?  

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/sesja-2021-jak-wyglada/

Egzaminy na studiach

Sesja odbywa się dwa razy w roku akademickim – pierwsza jest na przełomie stycznia i lutego, natomiast druga najczęściej w czerwcu. Egzaminy z przedmiotów obowiązujących na danym roku różnią się w zależności od uczelni. Są jednak punkty spójne, które charakteryzują każdą sesję.

Sesja w starym stylu

W czasach przed pandemią sesja wyglądała następująco. W wyznaczonym terminie student wchodząc do sali, musiał się wylegitymować dowodem osobistym przed swoim wykładowcą. Następnie ten sprawdzał, czy dana osoba znajduje się na liście jego studentów. W przypadku egzaminów pisemnych osoba zdająca była proszona o zajęcie miejsca w ławce, zazwyczaj w odległości dwóch pustych krzeseł – z przodu i z tyłu – od innych studentów. Przed rozpoczęciem testu wykładowca omawiał pokrótce zasady jego przeprowadzenia, a następnie rozkładał arkusze egzaminacyjne uczniom, którzy chwilę później przystępowali do pisania egzaminu. Warto w tym miejscu nadmienić, że studia to czas i miejsce, w którym powinniśmy powstrzymać się od ściągania. Kiedyś przyłapanie kogoś na gorącym uczynku skutkowało często oceną niedostateczną bez możliwości poprawy. 

Sesja w czasach pandemii

Jak wygląda sesja podczas pandemii? Obecna sytuacja wymusiła na uczelniach przeprowadzenie egzaminów drogą online. Sesja odbywająca się przez Internet mocno się różni od tej standardowej, która obowiązywała zaledwie rok temu. Egzaminy zdalne wyglądają tak, że wykładowca prosi studenta o okazanie dowodu osobistego przed kamerką lub chociaż przesłanie mu zdjęcia dokumentu. Obecnie wykładowcy, aby zminimalizować szansę na oszukiwanie i ściąganie przez studenta, decydują się na przeprowadzenie zaliczenia ustnie – twarzą w twarz. Jeśli jednak egzaminator udostępnia możliwość egzaminów pisemnych, te najczęściej się odbywają przez platformę taką jak Google Forms czy Moodle.

Zobacz także: http://poznancitycenter.pl/czy-warto-isc-na-studia-w-2021-roku/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here