Różne przyczyny wypadania włosów

Kiedy mamy problemy z włosami, zaczynamy szukać podpowiedzi, dlaczego dany problem się pojawił. Najczęściej zadajemy sobie wówczas pytania, co zrobić, by je wzmocnić, jaki wpływ mają stosowane przez nas kosmetyki, wypadające włosy co jeść, wypadanie włosów a dieta i wiele innych. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, dlatego też zawsze najlepiej zacząć od zmiany nawyków żywieniowych.

Wypadanie włosów a dieta – jakie ma znaczenie?

Na włosy ogromny wpływ ma nasza dieta. Im więcej dobroczynnych składników dostarczamy wraz z dietą, tym możemy spodziewać się, że nasze włosy będą silniejsze i będą mniej wypadały. Kiedy szukamy odpowiedzi na pytanie wypadające włosy co jeść, zwykle większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że uboga dieta, pozbawiona ważnych składników, witamin, mikroelementów i aminokwasów to zazwyczaj główne źródło problemów z włosami.

Wypadanie włosów a diety czy też inni winowajcy?

Na problem wypadania włosów oraz ich złej kondycji (suche, łamliwe, rozdwajające się i pozbawione blasku), należy patrzeć globalnie. Tu należy pamiętać, że przyczyn wypadania włosów można szukać zarówno w zaburzonym funkcjonowaniu naszego organizmu, jak również w przypadku występowania różnego rodzaju chorób. Znaczenie ma nieprawidłowa dieta (żelazo a włosy), a także wiele czynnikach zewnętrznych. Wśród ogólnych czynników mających znaczący wpływ na nadmierną utratę włosów zalicza się stres, choroby zakaźne, choroby skóry głowy (np. grzybica), oczywiście nieprawidłową dietę, a także palenie papierosów, nadczynność i niedoczynność tarczycy, stosowanie niektórych leków, promieniowanie UV, a nawet słona i chlorowana woda, wiatr i piasek.

Żelazo a włosy – inny winowajca

W wielu przypadkach ogromne znaczenie w wypadaniu włosów i ich złej kondycji ma żelazo. Niedobór żelaza hamuje wzrost nowych włosów, tym samym te stare wypadają. Na niedobory żelaza narażone są bardzo często kobiety w ciąży, a także osoby, które na co dzień nie spożywają czerwonego mięsa (wegetarianie i weganie). Te grupy szczególnie muszą dbać o uzupełnianie żelaza prawidłową dietą. Jeżeli na co dzień nie spożywa się np. czerwonego mięsa (szczególnie wołowiny, która jest doskonałym źródłem żelaza), wówczas pierwiastek ten koniecznie należy przyjmować w postaci suplementów, bo tylko w ten sposób będziemy w stanie wzmocnić nasze włosy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here