Podwójny podbródek

Podwójny, nieestetycznie wyglądający podbródek to problem wielu osób – na jego powstawanie może mieć wpływ sporo różnorodnych czynników, do których można zaliczyć między innymi niezdrową dietę oraz różnego rodzaju predyspozycje genetyczne.

Podwójny podbródek – najczęstsze przyczyny

Podwójny podbródek to problem dotykający sporej części populacji – do najczęstszych czynników mających wpływ na pojawienie się i pogłębienie problemu podwójnego podbródka można zaliczyć między innymi niezdrową i źle skomponowaną dietę. Spożywanie nadmiernej ilości kalorii oraz unikanie regularnej aktywności fizycznej może prowadzić do nagromadzenia tkanki tłuszczowej i znacznego nadwyrężenia wrażliwych struktur skóry.

Wygląd podbródka może ulegać pogorszeniu również na skutek naturalnych procesów starzenia się skóry – gwałtowny spadek produkcji kolagenu i elastyny sprawia, że staje się ona mniej sprężysta, znacznemu osłabieniu ulegają także mechanizmy regeneracyjne tkanek.

Podwójny, zwisający podbródek bardzo często pojawia się także na skutek przyjmowania nieprawidłowej postawy ciała – warto pamiętać o tym, że nabyte i wrodzone wady kręgosłupa mogą przyczyniać się do znacznego pogłębienia problemu.

Regularna pielęgnacja – czyli sprawdzony sposób na piękny podbródek

Regularna i odpowiednio dopasowana pielęgnacja to jeden z kluczowych czynników mających wpływ na zachowanie zdrowego i młodego wyglądu skóry – warto pamiętać o tym, że stosowanie skutecznych i bezpiecznych kremów jest jedną z najlepszych form profilaktyki, pomagając w skorygowaniu wyglądu dolnej linii twarzy.

W codziennej pielęgnacji wrażliwej skóry twarzy i szyi nie powinno zabraknąć między innymi kolagenu czy różnego rodzaju peptydów naprawczych, które pomogą w napięciu i regeneracji tkanek. Oprócz tego w sprawdzonym kremie do pielęgnacji okolicy podbródka powinien znaleźć się również kwas hialuronowy, który pozwoli utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry.

Korekta podbródka – na czym to polega?

Chirurgiczna korekta podbródka jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie wymarzonego owalu twarzy. Zabieg plastyki podbródka to niezwykle bezpieczna procedura, polegająca na usunięciu nadmiaru luźnej skóry nagromadzonej w przedniej części szyi.

Podczas zabiegu korekty podbródka specjalista nacina skórę, a następnie usuwa nadmiar nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Kolejny krok stanowi zszycie powstałej rany – należy pamiętać o tym, że specjalny sposób nacięcia skóry oraz użycie cienkiej nici przyczynia się do usprawnienia procesu gojenia się tkanek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here