hybrydy

Kobiety na całym świecie pokochały hybrydy. Są mocne i perfekcyjnie wyglądają nawet przez 3 tygo-dnie. A jak je ozdabiać? Tu sprawdza się folia do paznokci. Dzięki niej można tworzyć piękne wzory na płytce bez artystycznych umiejętności.

Manicure hybrydowy jest prosty do zrobienia, dlatego wiele pań kupuje tzw. zestaw startowy, czyli lampę UV, lakiery hybrydowe, bazę, top i kilka innych niezbędnych akcesoriów, by wykonywać hybrydy w domowym zaciszu. Wystarczą odpowiednie produkty, wiedza i trochę czasu, by móc cieszyć się pięknymi paznokciami przez kilka tygodni. Coraz więcej kobiet chce jednak, by ich płytka nie była jedynie pokryta lakierem, ale miała też ciekawe zdobienia. W tym przypadku hitem okazała się folia do paznokci.

Folia do paznokci – co to takiego?

Folia to paznokci to folia transferowa, której używa się do wykonywania zdobień. Dostępna jest w przeróżnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można wykonywać przeróżne wzory. Warto jest jednak używać tej dobrej jakości od sprawdzonych marek, np. Semilac, by dobrze przylegała do płytki. Folia może być lśniąca lub matowa. Najpopularniejsza jest ta, która mieni się różnymi kolorami w zależności od kąta padania światła. Dostępne są też folie ze wzorkami, motywami zwierzęcymi, figurami geometrycznymi itp.

Atutem foli jest niewątpliwie cena – pakiet około 10 kwadracików folii to około 5-10 zł.

Jak ozdabiać paznokcie folią?

Niektórzy uważają, że folia do paznokci jest dość trudnym zdobieniem – nic bardziej mylnego! Najpopularniejszą metodą jest odbijanie wzoru na płytce. W przypadku manicure hybrydowego wystarczy przyłożyć kawałek folii na warstwę depresyjną, przycisnąć i oderwać po kilku sekundach. Następnie nakładamy top i utwardzamy w lampie. Możemy także użyć specjalnego kleju, jednak lepszą i szybszą metodą jest z pewnością ta pierwsza.

Można też odbijać folię transferową na wcześniej namalowane wzory na paznokciach. W tym przypadku należy użyć topu no wipe i stworzyć wzór, a następnie przycisnąć folię. Dzięki temu, gdy utwardzimy całość w lampie UV, folia będzie odbita jedynie na wzorku, a nie na całym tle.

Istotne jest, by po użyciu folii zabezpieczyć wolny brzeg – najlepiej wyrównać go pilniczkiem i położyć podwójną warstwę topu. Trzeba też pamiętać, by nakładając top na folię, użyć innego pędzelka aniżeli ten, który znajduje się w lakierze, bowiem można go ubrudzić.

O czym trzeba pamiętać, ozdabiając paznokcie folią?

Jeśli używamy do zdobień folii, to kluczowe jest, aby podczas tej czynności nie dotknąć palcami strony, na której znajduje się wzór. Dlaczego? Otóż na opuszkach palców znajduje się pot i sebum, przez co potem odbijanie folii może być problematyczne. Najlepiej jest aplikować wzór w rękawiczkach. Po użyciu folii zawsze odkładamy ją w suche, szczelne miejsce, by się nie uszkodziła i nie zabrudziła.

W trakcie stosowanie folii transferowej najlepszym pomysłem jest odcięcie kawałka, który posłuży nam do wykonania zdobienia. Będzie nam nie tylko łatwiej, ale też będziemy mieć pewność, że nie uszkodzimy, ani nie pobrudzimy pozostałej części folii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here