Czym wyróżniają się ekologiczne środki czystości

Stan środowiska naturalnego wokół nas ulega systematycznemu pogorszeniu. Żeby przetrwać, ludzie muszą zmienić podejście do natury na odpowiedzialne, ekologiczne i ochraniające środowisko, w którym żyją. Jednym z wielu czynników wywierającym niepożądany wpływ na środowisko naturalne są środki służące do utrzymania czystości. Do często stosowanych produktów należą detergenty, środki powierzchniowo czynne, zawierające syntetyczne środki piorące i mydlące będące szkodliwe dla otaczającej nas przyrody. Od kilku lat, producenci środków czystości dbający o środowisko naturalne, wprowadzają ekologiczne środki czystości, które są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla zdrowia osób z nich korzystających i dla środowiska naturalnego.

Czym są ekologiczne środki czystości?

Ekologiczne środki czystości są produkowane w Polsce ze składników zatwierdzonych przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji jako surowce ekologiczne. Produkty te muszą być wolne od zawartości substancji szkodliwych, a ich opakowania są wykonane najczęściej z surowców w 100% nadających się do recyklingu. Ekologiczne środki czystości w swoim składzie nie zawierają sztucznych barwników i aromatów oraz silnie czyszczących substancji chemicznych. Skuteczność w działaniu tych środków wynika jedynie z  własności i odpowiedniego doboru składników naturalnych.

Ekologiczne środki czystości nie zawierają w swoim składzie szkodliwych substancji takich, jak: reaktywne związki chloru, amoniak, fosfor, formaldehydy, fenole i innych środków niekorzystnie wpływających na zdrowie. Dlatego nie powodują alergii skórnych, infekcji dróg oddechowych, podrażnień błony śluzowej i spadku odporności. Preparaty, których produkcja oparta jest na bezpiecznych dla zdrowia składnikach, są biodegradowalne, a więc też przyjazne dla środowiska naturalnego. Stosując ekologiczne środki czystości dbamy o zdrowie swoje i najbliższych, troszczymy się o otaczająca nas florę i faunę oraz stosujemy opakowania ułatwiające segregację i recykling odpadów.

Zastosowanie ekologicznych środków czystości

Ekologiczne środki czystości są obecnie ogólnodostępne, więc stosuje się je do utrzymania higieny w domach oraz w profesjonalnym utrzymaniu czystości w obiektach biurowych i w instytucjach. Informacje dotyczące składu produktu, zawartości substancji szkodliwych, które zawarte są w etykiecie, pomagają wybrać środek czystości biodegradowalny, bezpieczny i wprowadzają ekologiczne nawyki do naszej codzienności. Wiele firm wytwarzających w pełni ekologiczne produkty takie, jak na przykład Ludwik Ekologiczny produkowany przez GRUPĘ INCO S.A., zadbało również o opakowania w pełni nadające się do recyklingu. Produkty oznakowane ekologicznym znakiem doskonałości środowiskowej UE spełniają rygorystyczne normy środowiskowe oraz są w pełni biodegradowalne, a trwałe opakowania można wykorzystać jako surowiec wtórny. Troska o zdrowie konsumentów i stan środowiska naturalnego, jest obecnie priorytetem dla dbających o ekologię producentów środków czystości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here