Kosmetyki używane na co dzień powinny być jak najlepiej dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Tylko wtedy będziemy zadowolone z ich działania i szybko zauważymy pozytywne rezultaty. Regularność jest tu kluczowa. Te same produkty zazwyczaj stosujemy niemal każdego dnia. Z uwagi na to mają one ogromny wpływ na stan i kondycję naszej cery. Nie warto o tym zapominać w trakcie zakupów. Czasami powinniśmy sięgnąć po droższe produkty, które zapewnią lepszą pielęgnację naszej skórze. Jednak w każdym przypadku najważniejsze jest dostosowanie właściwości kosmetyków do naszych indywidualnych potrzeb.

Podstawą do tego będzie dokładna analiza naszej skóry.

W ten sposób określimy swoje kluczowe problemy i dowiemy się na czym powinniśmy się skupić. Typ cery determinuje formułę kosmetyków, które używamy na twarz. Z tego powodu ważne jest precyzyjne określenie czego potrzebujemy. Podkład do twarzy może odgrywać ogromną rolę i nadawać nam nieskazitelny wygląd. Jednak, aby tak było najważniejsze jest dopasowanie jego formuły. Przy cerze tłustej doskonale sprawdzą się ciężkie i matujące podkłady. Równocześnie jednak trzeba zadbać o właściwe nawilżenie. Z tego powodu pod kosmetyk należy zaaplikować krem, który jest odpowiednio lekki i nie spowoduje zbierania się pozostałych preparatów.

Mogłoby to prowadzić do powstawania nierówności na twarzy. Po nałożeniu podkładu możemy dodatkowo utrwalić całość. W tej roli najlepiej sprawdzają się pudry sypkie. Szczególnie te, których skład bazuje na minerałach i naturalnych substancjach. Są one najbardziej skuteczne. Sprawa wygląda nieco inaczej u posiadaczek cery suchej. Oczywiście w wielu przypadkach krycie jest również potrzebne. Jednak produkty używane do makijażu powinny być jak najbardziej lekkie. Idealnie sprawdzą się płynne formuły, które są łatwe w aplikacji. Podstawą wykonywania makijażu jest dobrze nawilżona cera.

W tym celu powinniśmy sięgnąć po odżywcze kremy lub nawet bazy, które znacznie ułatwią nam zadanie. Warto zrezygnować z bardzo matujących produktów. O wiele lepiej sprawdzą się lekkie formuły, które dodatkowo pielęgnują. Przy pomocy korektora możemy budować krycie tam gdzie jest najbardziej potrzebne. Sam puder musi być lekki, aby nie stworzyć efektu maski. Dodatkowo możemy bez obaw sięgnąć po rozświetlacz i dodać więcej życia twarzy. W ciągu dnia nie musimy obawiać się świecenia i przetłuszczania. Szczególnie jeśli użyjemy odpowiednich produktów, które są idealnie dopasowane do naszych potrzeb oraz aktualnego stanu cery.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here