Pielęgnacja łopaty do pizzy od a do z

Wybranie porządnej łopaty do pizzy to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby korzystać z niej przez wiele lat pamiętać należy o systematycznym czyszczeniu. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo jak powinna wyglądać kompleksowa pielęgnacja łopaty do pizzy.

Jak należy dbać o łopatę?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że zaraz po zakupieniu nowej łopaty należy ją dokładnie umyć, wysuszyć i nasmarować. W tym ostatnim zadaniu pomóc może nie tylko oliwa, ale również olej. Drewniana łopata do pizzy na samym początku może okazać się dość chropowata. Po użyciu tłuszczu będzie można ją stopniowo wygładzić.

Specjaliści zalecają systematyczne nacieranie łopaty oliwą. W ten sposób nigdy nie straci ona swojego naturalnego poślizgu. Jeżeli pojawią się mniejsze lub większe problemy z zsuwaniem pizzy z łopaty na kamień, to warto postawić właśnie na dodatkowe smarowanie.

Cenne porady dotyczące pielęgnacji łopaty do pizzy

Aby znacząco wydłużyć żywotność łopaty do pizzy warto zadbać o to, aby kontakt łopaty z kamieniem do pizzy był jak najkrótszy. Wynika to oczywiście z tego, że nagrzany kamień może osiągnąć nawet temperaturę przekraczającą 200 stopnie Celsjusza. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku drewnianych łopatek

Zbiegiem czasu przednia krawędź łopatki do pizzy może nieco się ściemnić. Spowodowane jest to oczywiście bezpośrednim kontaktem z mocno nagrzanym kamieniem. Drewno zabarwiane jest nie tylko przez mąkę, ale również przez kawałki ciasta i sera.

Łopatę do pizzy po użyciu należy dokładnie otrzepać z mąki, a następnie umyć specjalną gąbką. Jeżeli istnieje taka możliwość to najlepiej zrezygnować z płynu do mycia naczyń. Najbezpieczniej myć łopatę pod bieżącą wodą. Dużym błędem jest również mycie łopatki do pizzy w zmywarce. Wynika to oczywiście z tego, że drewno niestety nie radzi sobie najlepiej nie tylko z temperaturą 70 stopni Celsjusza, ale również z środkami chemicznymi, które zawarte są w kostce do zmywania. Łopata do pizzy zachowa swój oryginalny design, gdy nie będziemy na niej kroić pizzy.

Łopaty do pizzy dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here