kraków, wieliczka noclegi

Do Krakowa każdego roku przyjeżdża kilkanaście milionów turystów. Z czego kilka milionów to goście z całego świata. Kraków działa jak magnes, dlatego nie ma się, co dziwić, że tak wiele osób się tam zjawia. Dla tych osób czeka moc atrakcji, dlatego chętnie przyjeżdżają do Krakowa i chętnie polecają to miejsce innym. To oznacza la Krakowa możliwość rozwoju, bo mają ogromne ilości pieniędzy właśnie z turystyki. Mówimy tutaj o miliardach złotych każdego roku.

Część tych pieniędzy pozostaje u ludzi, ale część jest w rękach władz miasta. To, dlatego w Krakowie nowe inwestycje nie są niczym wyjątkowym. Kilka lat temu powstały Podziemia pod Rynkiem Głównym za kilkadziesiąt milionów złotych. To inwestycja, która szybko się zwróci, bo wiele osób chce to na własne oczy zobaczyć.  Zanim jednak pojedziemy do Krakowa warto rezerwować sobie wcześniej nocleg. Dlaczego? W Krakowie w wakacje czy w ważne święta nie jest łatwo znaleźć nocleg. Im wcześniej uda się go zarezerwować tym lepiej dla nas.

Noclegi w hostelach

W Krakowie mamy dziesiątki hosteli, dlatego jeśli szukamy taniego noclegu to na pewno go znajdziemy. Właśnie to wyróżnia Kraków na tle innych miast, że można tutaj znaleźć nocleg bardzo tani. Hostele są zlokalizowane w wielu miejscach. Można mieć coś na samym Rynku Głównym, jak i w ulicach, które do niego prowadzą. Jeśli chcemy to można znaleźć hostele gwarantujące nam widok na Wawel. To wszystko czeka na turystów i tylko od nich będzie zależało, na co się zdecydują. Można wynająć pokoje dwuosobowe jak i wieloosobowe. Im więcej osób jest w pokoju tym niższa jest cena za nocleg.

Noclegi w hotelach

Hoteli w Krakowie jest bardzo, ale to bardzo dużo. Można mieć hotele do pięciu gwiazdek, dlatego każdy znajdzie dla siebie dokładnie to, czego szuka. Ceny w hotelach są bardzo zróżnicowane, ale wcale nie są wysokie. Można nocleg w hotelu zarezerwować wcześniej przez Internet i wtedy wiemy, że będzie na nas czekał wtedy, kiedy go będziemy potrzebować. Mamy hotele w widokiem na Wawel i na Wisłę. Można mieć hotel blisko Starego Miasta jak i nieco dalej. To gdzie będziemy spać zależne jest od nas i to my musimy sami podjąć właściwą decyzję.

Noclegi w apartamentach

Dla osób ceniących sobie komfort i niskie ceny można polecić apartamenty. Są to często miejsca w kamienicach blisko Rynku Głównego, a zatem mamy bardzo blisko do największych atrakcji miasta. Ceny są bardzo niskie, a wybór apartamentów bardzo duży, co oznacza, że bez problemów znajdziemy to, czego szukamy. Jeśli jedziemy z rodziną albo w większej grupie to nie ma żadnego problemu żeby znaleźć apartamenty, które pomieszczą dziesięć osób. Wtedy cena jest jeszcze bardziej atrakcyjna, dlatego jest to oferta godna polecenia. Apartamenty mogą być mniejsze jak i większe, dlatego każdy coś dla siebie znajdzie. Im wcześniej rozpoczynamy rezerwowanie tym większa jest oferta. Jeśli jedziemy w większej grupie o lepiej nie zostawiać rezerwacji na ostatnią chwilę, bo wtedy można mieć problem ze znalezieniem spania dla wszystkich w jednym miejscu.

Rezerwacja noclegów w Krakowie

Nie opłaca się przyjeżdżać na miejsce i szukać noclegów. Tracimy wtedy niepotrzebnie czas, który można przeznaczyć na zwiedzanie tego wyjątkowego miejsca. Kraków nastawił się na turystykę i to widać bardzo dobrze. Są przygotowani na przyjęcie ogromnej ilości turystów, ale nie ma się, co dziwić. Według statystyk średnio każdego dnia w Krakowie jest tylu turystów ile w średniej wielkości mieście mieszkańców. Większość z tych osób musi znaleźć miejsce do spania, dlatego Kraków im to wszystko gwarantuje. Niskie ceny noclegów powodują, że ludzie chętniej tam zostają, bo im się to opłaca. Jeśli dla nas Polaków są to ceny atrakcyjne to jak będzie to wyglądało dla osób zarabiających w euro, dolarach czy funtach? Popularność Krakowa rośnie cały czas, dlatego warto się do tego miasta wybrać na dłuższą wycieczkę.  Wiele osób wraca do Krakowa, chociaż raz w roku, bo to miejsce jest bardzo klimatyczne i magiczne. Wiele zabytków, atrakcji, miła atmosfera to wszystko przyciąga jak magnes.

A jeśli nie znalazłeś noclegu w Krakowie proponujemy Hotel Wieliczka – blisko i taniej niż w Krakowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here