włosy
fot.: pexels.com

Kolorowe włosy w różnorodnych odcieniach, to jeden z najpopularniejszych trendów ostatnich lat. Z roku na rok, pojawia się wiele możliwości koloryzacji włosów, które znajdują wielu fanów. Modzie na tęczowe włosy uległo również wiele gwiazd, które często udowadniają, że mogą one wyglądać nie tylko ciekawie, ale i dość naturalnie. Co należy wiedzieć o kolorowych włosach?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/niebieska-farba-do-wlosow/

Tęczowy eksperyment – czym farbować włosy?

Obecnie, istnieje wiele możliwości koloryzacyjnych, które pozwalają na swobodne eksperymentowanie. Poprzez zestawienie ze sobą kolorów, można wykreować swój własny, ciekawy styl, który odzwierciedlać będzie osobowość.

Obecnie, na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pozwolą uzyskać wymarzony efekt. W zależności od preferencji, można wybrać toner do włosów, farby fryzjerskie i te dostępne w drogeriach, pianki koloryzujące, płukanki i wiele innych. Wybór produktów i metody zależy m.in. zarówno od tego, jak trwały i głęboki kolor chce się uzyskać, sposobu aplikacji produktu oraz substancji, znajdujących się w jego składzie. Przed nałożeniem na swoje włosy kolorowych barw, należy pamiętać, że włosy (w szczególności te ciemne), powinny najpierw przejść zabieg rozjaśniania.

Pielęgnacja kolorowych włosów

Warto pamiętać, że nawet jeżeli zdecydujemy się na nałożenie na swoją głowę pełnej palety barw, to również wymaga ona odpowiedniej ochrony. Jest ona niezbędna, jeżeli chce się utrzymać głęboki odcień i długotrwały efekt. Istotne jest również, aby włosy były w dobrej kondycji – czyli, aby były miękkie i pełne blasku. W przypadku tak wielu kolorów, taka pielęgnacja jest niestety jeszcze bardziej wymagająca. Ponadto, kolorowych włosów nie należy myć np. codziennie. Może doprowadzić to nie tylko do osłabienia głębi koloru, ale przede wszystkim wysuszenia włosów i skóry głowy.

Co jednak istotne, nawet odrost pochodzący z naturalnego odcienia włosów, można ciekawie wkomponować w te kolorowe. Dzięki dostępnej na rynku, pełnej gamie odcieni, odrost połączony z barwą kolorów, będzie ciekawym i zaskakującym zestawieniem.

Przeczytaj też: http://poznancitycenter.pl/makijaz-dla-poczatkujacych-od-czego-zaczac/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here