Mimo iż rzadko się o tym mówi, to jednak zła pielęgnacja potrafi wyrządzić więcej krzywdy od jej totalnego braku. Dla lepszego zobrazowania porównajmy sobie dwie kobiety.
Pierwsza z nich na ogół uchodzi za bardzo elegancką, ponieważ każdego miesiąca wydaje przynajmniej kilkaset złotych na modne kosmetyki i codziennie poświęca przynajmniej pół godziny na pielęgnację (m.in. peelingi, oczyszczanie twarzy czy nakładanie maseczek).
Druga natomiast celuje w odpowiednie kosmetyki i ogranicza się do ich minimalnej ilości. W swojej pielęgnacji stawia na prostotę i minimalizm, dlatego nieraz wszystkie zabiegi kończy na umyciu twarzy i pozostawieniu jej samej sobie. Przez społeczeństwo pierwsza kobieta zostałaby uznana za zadbaną, druga natomiast za zaniedbaną i – dopóki by się jej nie zobaczyło na własne oczy – oczywiście mniej atrakcyjną. A czy tak byłoby naprawdę? Wbrew pozorom przesadna i zbyt intensywna pielęgnacja może poważnie szkodzić ciału. A dlaczego tak się dzieje?
Skóra posiada naturalną zdolność do odnawiania się i regenerowania. Wiedzą, jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry i jej potrzeb, można pomóc jej w przeprowadzaniu tych procesów i je zaktywizować. Czasami jednak pielęgnacja mocno to wszystko utrudnia.
Jeżeli skóra z każdej strony i bezustannie jest zapychana kosmetykami wypełnionymi przeróżnymi substancjami, przestaje normalnie oddychać i tym samym zostaje wyzbyta z tlenu, który jest jej niezbędnie potrzebny. W pewnym sensie skóra zaczyna się również rozleniwiać. Nie musi już sama dbać o swój stan i wygląd, dlatego też czasami spowalnia bądź hamuje zachodzące w niej procesy. Przynosi to opłakane skutki. Ciało wygląda coraz gorzej pomimo nakładania na nie coraz większej ilości drogich i promowanych preparatów pielęgnacyjnych. Z tego błędnego koła należy zatem wyjść i zdecydować się na odpowiedni dobór kosmetyków, których nie musi być wcale dużo. Kobiety mają sporą tendencję do przesadyzmu. A z tego może brać się więcej problemów niżeli jakichkolwiek korzyści.
Źródło: http://makeupstory.pl/