dieta
fot. pixabay.com

Niemal co roku sporo osób postanawia zgubić zbędne kilogramy i zadbać o piękną, zgrabna sylwetkę. To jedno z najczęstszych postanowień noworocznych, które niestety, rzadko kiedy przetrwa do lutego. Kolejny zryw odchudzania następuje wraz z nadejściem wiosny. Chcemy przygotować się na letnie, ciepłe dni, kiedy to odsłaniamy więcej ciała w letnich kreacjach czy na plaży. Dlaczego tak trudno zacząć efektywne odchudzanie i co zrobić, aby zaczęło ono przynosić rezultaty?

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/poczatek-diety/

Początki są najtrudniejsze

To znane powiedzenie ma w sobie dużo prawdy i uwidacznia się też w kwestii odchudzania. Trudno nam rozpocząć dietę, zwłaszcza jeśli nic odgórnie do tego nie zmusza. Jak zatem zacząć odchudzanie, aby przyniosło ono jak najszybciej pożądane efekty? Przede wszystkim potrzebny jest dobry plan i rozsądna strategia, a także świadomość specyfiki swojego ciała, swoich nawyków i przyzwyczajeń.

Najczęstszym powodem niepowodzeń są zbyt duże oczekiwania. Wyobrażamy sobie, że w stosunkowo uda nam się zrzucić kilka kilogramów i będziemy cieszyć się od razu piękna sylwetką. Aby to osiągnąć katujemy się drakońskimi dietami i forsującymi treningami. Niestety, trudno jest przy takim morderczym trybie utrzymać motywację na dłużej. Po tygodniu, czy dwóch rezygnujemy z wycieńczenia.

Dieta, która działa długofalowo

Zanim zabrniemy w pułapkę takiego działania i myślenia, zastanówmy się,  po co tak naprawdę chcemy to robić. Zgrabna sylwetka to tylko jeden aspekt. To o co warto przede wszystkim zawalczyć to: więcej energii każdego dnia i lepsze samopoczucie, którym będziemy zarażać wszystkich wokół. To mocniejsze i zdrowsze paznokcie, i piękne, lśniące włosy.  To poprawa zdrowia, profilaktyka chorób. To wreszcie poczucie, że dobrze nam we własnej skórze.

Od czego zacząć, aby to osiągnąć? Od małych kroków. Eliminuj złe nawyki żywieniowe stopniowo, pojedynczo. Gdy poczujesz, że ta zmiana jest dla ciebie naturalna, nie budzi juz twojego buntu, sprzeciwu, przejdź do zlikwidowania kolejnego złego przyzwyczajenia. Małymi krokami można daleko zajść.

Przeczytaj też:http://poznancitycenter.pl/sposoby-na-suchy-kaszel/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here