Jak zwiększyć swoją kreatywność

DIY to skrót od ‘’Do it yourself’’, czyli po polsku oznacza ‘’zrób to sam’’. Decydując się na DIY, rozwijamy swoją twórczość, kreatywność a przede wszystkim jest to dobra zabawa. Samodzielne naprawy, dekorowania czy modyfikacje podnoszą pojęcie metod samodzielnego tworzenia. Niezależnie od tego, co tworzymy, możliwości mamy naprawdę wiele. Jeśli jesteś rodzicem, takie zabawy z dzieckiem to sposób na kreatywne spędzenie czasu. Wspólne tworzenie umacnia Wasze więzi a dodatkowo pokazuje dziecku, że zabawa nie koniecznie musi wiązać się z kupnem nowych zabawek.

Jak zwiększyć swoją kreatywność?

Możliwości rozwijania kreatywności jest wiele, lecz przede wszystkim należy ciągle zdobywać nową wiedzę i próbować nie myśleć schematami.  Ważne by nie poddawać się krytyce i puścić wodzę wyobraźni. Dobrym sposobem jest robienie notatek, nigdy nie wiadomo kiedy do głowy wpadnie świetny pomysł i odkrywcza myśl. Urządzanie burzy mózgu, także Ci w tym pomoże. Poświęć przynajmniej 30 minut w ciągu dnia, przyszykuj kartkę i co najważniejsze myśl spisuj pomysły możliwe, że po jakimś czasie wrócisz do tej kartki i przyda się kilka pomysłów.

Spędzaj czas z ludźmi, nowe osoby często mogą zainspirować i zmusić nas do działania, zmieniając trochę nasz światopogląd i rozszerzając horyzonty. Oczywiście tworzenie, czyli wspomniane DIY – zrób to sam, jest to jedne z praktycznych ćwiczeń rozwijania kreatywności. Może być to na przykład stworzenie nowej doniczki dla kwiatka, czy udekorowanie swojego zwykłego kalendarza. Czyli bardzo proste, ale przyjemnie czynności.

Jak wpływa zabawa DIY na dzieci?

Teraz na świecie kreatywna postawa jest bardzo docenianą cechą osobowości, dlatego warto kształtować ją z dzieckiem od najmłodszych lat. Dzieci same w sobie są bardzo kreatywne, lecz warto tą cechę rozwijać i pogłębiać tak aby jak najlepiej wykorzystać naturalną twórczość dziecka. Po pierwsze warto zapisać lub samemu robić z dziećmi zajęcia manualne i plastyczne. Warto pamiętać, że jest to także fantastyczna zabawa, która dodatkowo uczy wytrwałości, naturalnej ekspresji, a wszelkie rękodzieła bardzo dobrze wpływają na zdolności motoryczne dzieci.  Lepienie z plasteliny czy modeliny, konstruowanie budowli, gotowanie, tworzenie własnych zabawek i dekoracji, jest wiele możliwości, więc każdy może wybrać coś dla siebie. Psychologowie twierdzą, że osoby z dobrze rozwiniętą kreatywnością  w dorosłym życiu, sprawniej rozwiązują problemy oraz osiągają sukces w życiu zawodowym.

W Internecie czy książkach możemy znaleźć mnóstwo pomysłów tworzenia, takie inspiracje mogą pomóc Ci zacząć, lecz później nawet nie będziesz ich potrzebować. Dostępnych jest również wiele materiałów, znajdziemy je na przykład na stronie https://czakos.pl/ – importera artykułów dekoracyjnych. Dodatkowo jest to świetny sposób na relaks. Skupiamy się wtedy tylko na tym jednym przedmiocie i resztę spraw mamy gdzieś z tyłu głowy. Przedmioty zrobione samodzielnie są przede wszystkim oryginalne, więc jeśli tworzenie wychodzi Ci naprawdę dobrze, zawsze możesz swoją twórczą pracę wykorzystać w biznesie. Ludzie szukają nietuzinkowych przedmiotów, które wyróżnią na przykład wnętrza ich domów, dlatego z pewnością będzie na takie przedmioty popyt. Warto pamiętać o rozwijaniu kreatywności dziecka, i wspólnym spędzaniu czasu, tworzenie razem nowych zabawek gwarantuje dobrą zabawę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here