Kombinezony do nurkowania

Jeden z najpopularniejszych podziałów kombinezonów do nurkowania, z jakim mamy do czynienia, wprowadza ich zróżnicowanie na skafandry mokre oraz suche. Te pierwsze budzą dziś szczególnie duże zainteresowanie. Warto więc poznać najważniejsze kryteria ich wyboru.

Własny kombinezon – dlaczego warto?

Może się wydawać, że osoby zaczynające dopiero przygodę z nurkowaniem, wcale nie potrzebują własnego kombinezonu. Skafandry mokre można wypożyczać, planując pierwsze zajęcia nie trzeba więc narażać się na bardzo duże koszty. Bardziej doświadczeni nurkowie podchodzą jednak sceptycznie do takich opinii. Zwracają uwagę na to, że dopasowanie kombinezonu z wypożyczalni do indywidualnych potrzeb nie jest wcale proste. Podkreślają też, że wrażenie niewygody może spowolnić tempo postępów w nauce nurkowania.Za zakupem własnego kombinezonu przemawiają też względy, które moglibyśmy określić mianem higienicznych. Mokry kombinezon do nurkowania jest przecież zakładany bezpośrednio na gołe ciało. Jeśli jesteśmy jego właścicielami, doskonale wiemy, że dbaliśmy o niego najlepiej, jak to tylko jest możliwe, a zatem nie mamy powodów do obaw. Jeśli jednak jedynie go wypożyczamy, trudno mówić o takim komforcie.

Jak wybrać kombinezon do nurkowania?

Czym innym jest świadomość tego, że własny skafander mokry może nam się przydać, a czym innym – wiedza na temat tego, na jakie kryteria zwracać szczególną uwagę decydując się na jego zakup. Już na wstępie warto więc podkreślić, że nie ma takiego rozwiązania, które uniwersalnie byłoby uważane za idealne. Nie mniej ważna jest świadomość tego, że nie sprawdza się także zasada mówiąca od tym, że im droższe, tym lepsze jest dane rozwiązanie. Jeśli zatem zależy nam na tym, aby nie żałować zakupu kombinezonu do nurkowania, musimy odwiedzić jeden ze specjalistycznych sklepów. Z pewnością konieczne stanie się również przymierzenie przynajmniej kilku modeli, aby przekonać się, jak się czujemy. Sam wybór powinien uwzględniać także kilka innych czynników. Najważniejszym jest nasza własna wygoda. Nie bez znaczenia jest jednak i to, w jakich wodach zamierzamy nurkować, bo w chłodniejszych pianka musi być grubsza. Nie możemy też zapominać o tym, że kombinezon będzie nam służyć przez lata, lepiej więc nie oszczędzać na jego jakości.

Kombinezony do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here