jak rysować mange

Manga, japoński komiks, również oznacza szkicowane rysunki. Japonia ma bardzo dużą produkcję kreskówek i jest krajem na świecie, gdzie czyta się większość komiksów. Wiele japońskich komiksów jest bardzo długich, a ich przebieg rozciąga się na wiele stron z kilkoma dialogami na każdej stronie. Właśnie dlatego manga jest popularna do czytania w pociągu czy metrze, w drodze do i z pracy lub szkoły.

Rysunki są często przesadzone, z silnymi wyrazami uczuć. Typowe dla wielu komiksów manga są duże oczy postaci i lśniące włosy bohaterów, a także proste cieniowanie. Niekiedy manga ma wyrafinowany układ z rozdzielczością tradycyjnego kwadratu. W przeciwnym razie istnieją duże różnice między różnymi typami mangi i różnymi postaciami. Istnieją osobne serie i czasopisma dla dziewcząt, chłopców, młodzieży i dorosłych. Manga jest bardzo często czarno-biała.

Manga ma korzenie w tradycji karykaturalnej z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych

Pierwsza znana japońska narracja obrazu pochodzi z początku 1100 roku. Termin manga został wprowadzony w XIX wieku przez Katsushika Hokusai. Słowo manga zostało już ustalone jako termin nie tylko na pojedynczych rysunkach, ale także na komiksach. Zacieśnienie polityki w latach 30. doprowadziło do gorszych warunków dla dorosłych serii, podczas gdy nastąpił wzrost dziecięcych serii. Po drugiej wojnie światowej w grubych magazynach używano komiksów liczących do kilkuset stron i serii komiksów. Pionierem był Osamu Tezuka, który tworzył serie w różnych gatunkach i charakteryzował mangę do późnych lat 80.

Szczególnie rozpowszechnione są serie shonen, które są przeznaczone dla chłopców, ale w większości są również czytane przez dziewczęta i dorosłych. Do najpopularniejszych należą Shonen Jump, który był sprzedawany w sześciu milionach egzemplarzy tygodniowo w Japonii, a także znaczące publikacje w innych krajach. Wśród typowo dziecięcych serii można w szczególności wymienić Hiroshi Fujimoto i Motoo Abiko serie o kocie robocie Doraemon, który jest jednym z najbardziej popularnych komiksów w wielu krajach azjatyckich.

anime manga

Bardzo wiele japońskich serii to serie o samurajach z przebiegiem akcji w czasach feudalnych. Szczególnie znany model późniejszej mangi w tym samym gatunku jest Lone Wolf i Cub of Kazuo Koike i Goseki Kojima. Są też serie z działaniami z teraźniejszości, w tym z mafią i kryminalną młodzieżą, a także z serie ze sztuk walki. Wśród tych ostatnich jest Dragon Ball z Akira Toriyama.

Do japońskich wojennych serii należą między innymi autobiograficzne cykle z II wojny światowej. Wśród tych ostatnich jest Gen — chłopak z Hiroszimy Keiji Nakazawa. Riyoko Ikeda tworzy długą, epicką serię z wyrafinowanym układem i często z motywem z europejskiej historii.

Manga jest tłumaczona na wiele języków i ma również wpływ na twórców kreskówek poza Japonią. Akira odegrała szczególnie ważną rolę w tworzeniu rynku mangi na zachodzie. Również serie Ryoichi Ikegamisa i Keiji Nakazawa stały się bardzo popularne w krajach zachodnich.

Manga to japoński komiks, który pokochało wiele osób, niektórzy aż tak, że chętnie narysowaliby swój własny komiks. Możesz narysować mangę na wiele różnych sposobów. Rysowanie na innych rysunkach pomaga poznać proporcje. Tutaj znajdziesz podstawowe wskazówki jak rysować mange.

Okręgi są pomocne. Przed narysowaniem postaci dobrze jest narysować kilka okręgów. Każde koło musi być tak duże, jak głowa postaci. Po zakończeniu możesz łatwo zobaczyć, jak duża powinna być głowa w stosunku do ciała. Aby narysować Montitto będą ci potrzebne trzy koła, bo postać jest takiej wysokości. Normalna postać ludzka składa się z ośmiu okręgów, ale postaci z kreskówek często składają się z mniejszej liczby.

manga

Podczas rysowania postaci z mangi należy pamiętać o kilku rzeczach.
Ważne jest, aby pamiętać, że bohaterowie mają swoje znaki rozpoznawalne. Montitto ma duży „lok” z włosów, więc zawsze jesteś pewien, że to on. Bohater musi mieć zarówno mocne, jak i słabe strony.

Musi być w stanie okiełznać wrogów, ale nie powinno to być zbyt łatwe. Montitto ma swoje lasso i swoją rzucającą gwiazdę, ale jedna rzecz nie działa w ciemności, a druga w deszczu. Przy rysowaniu figury ważne jest, aby wypełnić niektóre pola kolorem czarnym. W przeciwnym razie rysunek wydaje się po prostu zbyt nudny, by niego patrzeć.

Podczas rysowania dziewczyn należy pamiętać o kilku innych rzeczach.
Oczy są zwykle duże, a brwi są zawsze cieńsze u dziewcząt niż u chłopców. Postać staje się lepsza, jeśli pomyślisz jakim typem postaci jest. Podczas rysowania dziewczyn ważne jest, aby kształty były okrągłe i miękkie.

[Głosów:5    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here