prześcieradło dla dziecka, jakie?

Wybór prześcieradła do łóżeczka, wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Najważniejsze jest, aby nie wybrać produktu, który jest nieznanego pochodzenia i jest kiepskiej jakości. Takie produkty, mogą zaszkodzić maluchowi. Każdy element wyposażenia pokoju dziecięcego, powinien być bezpieczny i komfortowy. Prześcieradło również powinno być przemyślanym zakupem.

Jakie wybrać prześcieradło do łóżeczka?

Noworodek większość czasu na początku swojego życia spędza w swoim łóżeczku, kontakt z prześcieradłem ma praktycznie cały czas. Skóra niemowlaka jest niesamowicie delikatna. Dlatego należy zapewnić mu przyjemne posłanie do snu.

Prawidłowo dobrane prześcieradło powinno całkowicie przylegać do materaca, nie rolować się i nie zwijać. Aby prześcieradło, spełniało wszystkie te warunki należy wybrać prześcieradło wyposażone w gumkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mamy pewność że nasz maluch jest bezpieczny. Nie ma ryzyka, że prześcieradło ściągnie się i niemowle owinie się w nie. Co jest bardzo niebezpieczne.

prześcieradła dziecięce

Oprócz rodzaju prześcieradła, ważny jest również materiał z którego jest wykonane. Najlepszym wyborem jest zakup prześcieradła bawełnianego. Powinno posiadać również certyfikat Oeko-Tex. Wtedy wiemy, że produkt jest delikatny i przyjemny w dotyku, a co najważniejsze nie zawiera szkodliwych substancji, jest bezpieczny dla dziecka.
Wszelkie tekstylia bawełniane, są bardzo łatwe w utrzymaniu. Można je często prać, nie grozi to uszkodzeniem materiału. Dodatkowo bawełna jest materiałem, które zapewnia cyrkulacje powietrza. Nie dochodzi do sytuacji, że ciało się poci.

Kiedy należy stosować prześcieradło dziecięce?

W sytuacji gdy kupimy łóżko z materacem, który jest osobno, powinniśmy stosować prześcieradła z gumką. Taki materac ma same korzyści, przede wszystkim jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Prześcieradło nie będzie się zsuwać z materaca.
W przypadku, gdy nie mamy dostępu do wszystkich krawędzi łóżka dziecka, należy zastosować klasyczne prześcieradło. Ale powinniśmy to robić, tylko w sytuacji awaryjnej.

Przeczytaj też: http://poznancitycenter.pl/projektory-dla-dzieci-do-czego-sluza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here