jak kręcić włosy

Nasz wygląd zewnętrzny jest zdecydowanie czymś, na co każdy człowiek zwraca w pierwszej kolejności uwagę. Nie da się tego pominąć. Uważa się także, że to trzydzieści sekund, podczas poznania, wyrabia pierwsze wrażenie o danej osobie. Poniekąd można przyjąć, że jest to racja. Wszystko to przez wzgląd na to, że dane spotkanie zapada nam na długo w pamięć. Szczególnie wtedy, gdy jest ono negatywne.

Pomimo faktu, że dana osoba może być wspaniałym człowiekiem, gdzieś z tyłu głowy zawsze będziemy mieć świadomość i wizję tego pierwszego spotkania. Dodatkowo ubiór i fryzura są z pewnością wizytówką człowieka. Wszelkie zewnętrzne zabiegi mogą już sporo zdradzić na temat człowieka. Jak powinniśmy odpowiednio dbać o nasze włosy, aby zawsze były w świetnej formie?

Każdy z nas ma inną specyfikację i nie da się ustalić jednolitej recepty na to, czego powinniśmy używać, a czego nie. U jednej osoby sprawdzi się jeden preparat, a u drugiej nie. Jest to sprawa oczywista, stąd też powinniśmy przede wszystkim próbować na sobie różnych możliwych środków i wtedy decydować, który jest odpowiedni, a który nie. Jak ma się sprawa, np. z szykowaniem się na wieczorne wyjście?

Panie chcą wyglądać elegancko, kobieco, pociągająco i niesamowicie. Jest to naturalne i na pewno nikogo nie powinno dziwić. Odpowiednie przygotowanie jest więc bardzo istotne. Dobór fryzury do makijażu i ubioru również. Bardzo często panie decydują się na coś prostego, niekoniecznie upięcia. Tego typu zabieg to pokręcone włosy, które możemy delikatnie podpiąć. Będzie wyglądać szykownie, nieprzesadnie. Zdecydowanie pasować do wieczornego wyjścia oraz większości kreacji. Decyzja pozostaje dla nas.

Jednak jak kręcić włosy?

kręcone włosy

Jest na to kilka metod. Po pierwsze możemy skorzystać ze starodawnej standardowej metody, jaką są wałki. Jest to jednak dość niekomfortowe, jeśli chciałybyśmy się położyć w nich spać. Możemy także chodzić w nich cały dzień. Również średnio wygodne, jednak nie niszczy nadmiernie włosów. Istnieją dwa typy przedmiotów, które są przeznaczone do tego: papiloty oraz wałki. Na internecie panie pokazują także, że można skorzystać z niepozornych przedmiotów codziennego użytku i wykorzystać je właśnie do tego typu celu, np. folię spożywczą, papiery zwinięte w ruloniki, itp.

Bardziej innowacyjną metodą jest wykorzystanie lakieru do włosów i odpowiednie zawinięcie ich, po czym spryskanie preparatem. Stworzy to delikatne fale. Dość nietypowe i ciekawe rozwiązanie. Innym również standardowym, jednak już mniej bezpiecznym i zdecydowanie negatywnie wpływającym jest lokówka oraz prostownica. Obie te metody palą i nieumiejętnie użyte mogą przynieść katastrofalne skutki. Warto dodać, że po takim zabiegu również musimy włosy spryskać lakierem.

Efekt wtedy utrzyma się znacznie dłużej. Warto również wspomnieć o innowacyjnym urządzeniu, jakim jest babyliss. Jest jednak drogie i z pewnością nie każdy może sobie na nie pozwolić. Ułatwia robienie loków. Jest także szkodliwe dla naszych włosów. Są one bowiem ponownie poddawane obróbce cieplnej. Naturalną metodą może być także upięcie mokrych włosów w warkocz. Po pewnym czasie zrobią się nam kręcone. Nie będzie to efekt „wow”, jednak z pewnością unikniemy przesady.

Przy pomocy prostownicy włosy będą bardziej naturalne, niż przy babyliss czy lokówce. Na rynku istnieją także odpowiednie specyfiki, których zadaniem jest kręcenie włosów. Metoda zależy od nas. Przy każdej z nich efekt jest zupełnie inny. Same musimy zdecydować, czego tak naprawdę chcemy. Delikatne fale sprawdzą się świetnie podczas zwykłego upięcia, kiedy to popuścimy pasma włosów. Mocniejsze fale świetnie się zaprezentują na rozpuszczonych włosach.

włosy

Pamiętajmy także, aby nie przesadzać. Warto również zainwestować w odpowiednie specyfiki, które będą dbać o kondycję naszych włosów i zabezpieczą je przed ciepłem i możliwym spaleniem. Ważne jest także, by nie korzystać z nich nadmiernie często, gdyż z czasem nasze włosy stracą blask i ewidentnie będzie widać, że są bardzo zniszczone. Jak kręcić włosy? To wszystko zależy od nas. Pamiętajmy, że efekt może być różny przy użyciu jednej metody, wystarczy próbować i sprawdzać, w czym się lepiej prezentujemy.

Wytworny strój, odpowiednia fryzura i makijaż z pewnością powalą naszego partnera, gdy nas zobaczy. Możemy zainwestować w pianki, które dodadzą jeszcze objętości. Być może dzięki temu może będziemy wyglądać niczym Beyonce czy też Julia Roberts. Pamiętajmy jeszcze, aby utrwalić nasz efekt końcowy, by jak najdłużej prezentował się doskonale.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here