Frezarka

Czy wiesz, do czego służy frezarka? Czy obsługa tego urządzenia jest trudna? Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup frezarki.

Frezarka – co to takiego?

Frezarka to dość proste w użytkowaniu urządzenie, które powinno znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety, która przywiązuje uwagę do wyglądu swoich dłoni i paznokci. Z różnych względów coraz więcej z nas decyduje się na pielęgnację dłoni i paznokci w domowym zaciszu. Wtedy to nie jesteś w żaden sposób ograniczona np. terminami u kosmetyczki. Samodzielnie możesz zdecydować, kiedy zajmiesz się swoimi paznokciami, a do tego nikt nie wpływa na decyzję dotyczącą tego, co właściwie z nimi zrobisz. Wysokiej jakości frezarka to koszt w wysokości nawet kilkuset złotych, z pewnością jednak warto się na zdecydować. Tym bardziej, że np. samodzielny manicure hybrydowy to oszczędność i to w perspektywie już kilku miesięcy.

Frezarka potrzebuje frezów

Choć powyższe twierdzenie może brzmieć nieco dziwnie, dla większości pań nie będzie zaskoczeniem. Otóż aby rzeczywiście wykorzystać możliwości drzemiące we frezarce, niezbędne są frezy. To drobne końcówki, które w praktyce służą do pracy z paznokciami i skórkami. Przed zakupem frezów dobrze zastanowić się, co faktycznie zamierzasz robić ze swoimi dłońmi, gdyż wybór frezów jest przeogromny. Poszczególne frezy różnią się między sobą np. materiałem wykonania, trwałością, kształtem czy poziomem gradacji. Ten ostatni określa się za pomocą kolorów. Im jaśniejszą barwę ma dany frez, tym gradacja będzie utrzymana na niższym poziomie. Oznaczenia składające się z dwóch kolorów określają natomiast gradację pośrednią.

Jeśli chodzi o materiał wykonania frezów, to najpopularniejsze są frezy diamentowe, kamienne, ceramiczne, gumowe i filcowe. Jak łatwo zauważyć, wszystkie wymienione materiały mają zupełnie inną twardość. Z tego bowiem wynika m.in. ich trwałość, a także to, na ile mocno oddziałują na paznokcie.

Czy praca z frezarką jest trudna?

Obsługa frezarki nie należy do przesadnie skomplikowanych. Z pewnością dość szybko nabierzesz wystarczającej wprawy, aby bez większych problemów wykonać manicure hybrydowy lub manicure żelowy. Warto jednak pamiętać, by podczas pierwszych prób pracować z miększymi frezami oraz ustawić mniejszą moc i liczbę obrotów we frezarce – o ile pozwala na to dany model. W ten sposób zmniejszysz ryzyko powstania uszkodzeń wynikających z braku doświadczenia z manicure.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do korzystania z frezarki, poszukaj odpowiedzi w sieci. Bez trudu dotrzesz do wielu poradników online i vlogów, dzięki którym o wiele łatwiej poradzisz sobie z wykonaniem manicure. Zawsze możesz również zapytać bardziej doświadczoną koleżankę. A może nawet zrobicie sobie wieczór we dwoje i wzajemnie popracujecie nad swoimi paznokciami? To doskonały pomysł, który łączy przyjemne z pożytecznym – czyli miło spędzony czas z efektem w postaci pięknych paznokci!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here