Drożdże instant – idealne do wypieków

0
1241

Drożdże piekarskie są jednym z najważniejszych środków spulchniających, stosowanym w cukiernictwie i piekarnictwie. Znajdują zastosowanie także w piwowarstwie i gorzelnictwie, a nawet są składnikiem suplementów diety i wykorzystuje się je do produkcji kosmetyków. Na rynku dostępne są zarówno drożdże świeże w kostkach, jak i w postaci granulek instant. Oba rodzaje powodują spulchnianie i wyrastanie wypieków, ale to te w formie sproszkowanej są zdecydowanie wygodniejsze w użyciu. Dlaczego warto je wybrać? Podpowiadamy w niniejszym artykule.

Dlaczego drożdże instant mają przewagę nad świeżymi?

Drożdże suszone to znakomita alternatywa dla świeżych, ponieważ są bardzo wygodne w użyciu, nie potrzeba ich przechowywać w lodówce i mają długi termin przydatności do spożycia. Nie wymagają ani specjalnego przechowywania, ani stosowania skomplikowanych zabiegów podczas przegotowania ciasta. Drożdże świeże zaś wymagają zdecydowanie więcej pracy, ponieważ należy sporządzić specjalny rozczyn, który jest podstawą ciasta czy innego wypieku. Ponadto mają krótki termin przydatności i koniecznie muszą być przechowywane w lodówce.

Zalety drożdży instant

Drożdże instant to idealny produkt do sporządzenia domowego wypieku i to w każdej chwili, kiedy tylko zapragniesz. Wystarczy mieć parę opakowań drożdży instant w szufladzie, by upiec chleb, bułeczki lub ciasto wtedy, kiedy przyjdzie na to ochota. Drożdże w formie suszonej mają doskonale właściwości spulchniające i w niczym nie ustępują drożdżom świeżym. A wręcz przeciwnie to one zaczynają królować w kuchni, ponieważ ich użytkowanie jest wręcz komfortowe. Przed wyrobieniem ciasta należy je tylko wsypać do mąki i gotowe. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne zarówno dla zapracowanych gospodyń domowych, jak i w zakładach piekarniczych i cukierniczych, gdzie wypieki produkuje się na skalę przemysłową.

Wysoka jakość w dobrej cenie

Oferujemy wysokiej jakości drożdże instant, które idealnie nadają się zarówno na użytek domowy, jak i do piekarni przemysłowych. To dodatki do wypieku nie tylko pysznych ciast. Z ich wykorzystaniem można upiec bułeczki, rogaliki, chałki, drożdżówki, a także przysmaki na słono, takie jak drożdżowy chleb, pizzę, ciabattę czy precle. Każdy może zakupić u nas drożdże instant. Sklep ze zdrową żywnością, który prowadzimy jest bardzo przyjaznym miejscem dla wszystkich klientów, ponieważ zakupy można zrobić w sposób bardzo wygodny, a do tego w atrakcyjnej cenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here