Dlaczego warto postawić na czarter jachtów w Grecji?

Czarter jachtów w Grecji to nie tylko wyjątkowy krajobraz i tysiące przepięknych wysepek do zwiedzenia, ale również niesamowici ludzie i wspaniałą kultura, z którą koniecznie trzeba się zapoznać. Warto wspomnieć także i o tym, że ceny czarterów jachtów w Grecji są naprawdę bardzo atrakcyjne, dlatego też warto zwiedzić właśnie tą część świata.

Dlaczego warto postawić na czarter jachtów w Grecji?

Grecja jak powszechnie wiadomo ma najdłuższe wybrzeże na Morzu Śródziemnym. Na bardzo wielu wyspach znajdują się międzynarodowe porty lotnicze, dlatego też nie ma żadnego większego problemu, aby wybrać się na rejs w Grecji. W pierwszej kolejności warto wybrać się samolotem do Aten, gdzie można wynająć jacht z mariny Lavrion, Pirausu albo Aliimos Kalamaki.

Grecja słynie na całym świecie nie tylko z krystalicznie czystej wody, ale również z bezpiecznych protów i dogodnych tras rejsów, które zaspokoją nie tylko profesjonalnych żeglarzy, ale również osoby początkujące. Czartery jachtów w Grecji są naprawdę bardzo popularne, dlatego też można znaleźć tutaj wielu zagorzałych miłośników żeglarstwa i nie tylko.

Jakie zalety?

Grecy są bardzo przyjaznym narodem i niesłychanie gościnnym. Lokalne porty i tawerny są niesamowicie urocze. Na szczególną uwagę zasługuje również lokalna kuchnia, która jest lekka i różnorodna, dzięki czemu każdy odnajdzie coś dla siebie.

Czarter jachtów w Grecji to idealny wybór przede wszystkim dla tych osób, które chcą zwiedzić liczne wysepki greckie. Pamiętać należy o tym, że zdecydowana większość wysepek ma pochodzenie wulkaniczne, dlatego też krajobraz zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżników.

Najpopularniejsze regiony żeglugi jachtów w Grecji?

Z praktycznego punktu widzenia Grecja oferuje ponad 6000 wysepek, z których 227 jest zamieszkałych. W pierwszej kolejności warto skupić się na Wyspach Jońskich, Cykladach, Dodekanezie i Wyspach Egejskich.

Dobrym pomysłem może okazać się również popłynięcie jachtem do mniej popularnych regionów. Warty uwagi jest między innymi niesamowity półwysep Chalkidiki, który położony jest na południu od Saloniki. Praktycznie na każdej większej wyspie można znaleźć porty i mariny do których można zawitać.

Czarter jachtów w Grecji oferuje Agencja Żeglarska Kubryk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here