zakupy przez internet

Aliexpress zyskało bardzo dużą popularność w sieci. Słyszymy o tej stronie dosłownie wszędzie. W internecie, w telewizji czy nawet w radiu. Część osób zachwala ten rodzaj zakupów, część jednak całkowicie odradza. Czym jest Aliexpress i czy jest to bezpieczna strona?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/aliexpress/

Aliexpress – czym jest?

Aliexpress jest to strona internetowa, na której możemy nabywać różne przedmioty za bardzo niską cenę. Jest to strona azjatycka, jest bardzo podobna do naszego polskiego Allegro. Użytkownicy wystawiają tam przedmioty, które mają na sprzedaż, dodają zdjęcia, ustalają cenę oraz cenę wysyłki i czekają aż ktoś ten przedmiot zakupi. Klient znajduje przedmiot, płaci za niego oraz cierpliwie czeka, aż ten pojawi się w jego rękach.

Aliexpress – czy jest to bezpieczna strona?

Strona jest w 100% bezpieczna, jednak jak w przypadku każdego tego typu portalu musicie uważać. Jeżeli chodzi o sam zakup nie mamy do tego obaw jednak na stronie sprzedawcy mogą okazać się oszustami i bardzo często podrabiają zdjęcia swoich produktów. Wybierajmy zatem te, które mają recenzje od innych użytkowników, którzy zakupili ten sprzęt. Bardzo często wstawiają oni również zdjęcia.

Aliexpress – jakie są opcje płatności?

Na Aliexpress do wyboru jest kilka sposobów płatności za produkt. Jednym z najpopularniejszych jest zdecydowanie płatności Blikiem lub poprzez PayU. Kolejną metodą jest podłączenie do konta swojej karty płatniczej, tak aby płatności przechodziły nam automatycznie.

Aliexpress – jak kupować, czego unikać?

Najważniejszym aspektem jeśli jednak chodzi o Aliexpress jest oczywiście samo kupowanie produktów. Bardzo często na zdjęciach, które są zamieszczone na aukcjach znajdują się przedmioty przerobione, które w rzeczywistości wyglądają zupełnie inaczej. Niestety  jest to bardzo częsty problem na tego typu stronkach. Najczęściej zdarza się to w przypadku ubrań. Na zdjęciu piękna modelka wygląda nieziemsko w długiej sukni balowej. Cena jednak jest zaskakująco tania, zatem kupujemy, następnie cierpliwie czekamy, po upływie sporego czasu paczka do nas przychodzi, otwieramy ją i uwaga, jesteśmy załamani.

Zobacz też: http://poznancitycenter.pl/co-warto-kupowac-na-aliexpress/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here