Sklep Legutko – nasiona, które spełnią oczekiwania wymagających ogrodników

0
985

W sklepie internetowym Legutko można nabyć wysokiej jakości nasiona ziół, warzyw, a także kwiatów. Wszystkie produkty pochodzą od renomowanych, zaufanych producentów, co jest gwarancją doskonałych plonów. Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na zakupy w sklepie z nasionami?

Nasiona od sprawdzonych producentów – dlaczego pozwolą nam zaoszczędzić?

Ogrodnicy z wieloletnim stażem bez wahania wybierają nasiona roślin pochodzące od sprawdzonych producentów. Chociaż często są one nieco droższe, w rzeczywistości pozwalają sporo zaoszczędzić. Ich wielkim atutem jest wysoka zdolność kiełkowania, czego nie można powiedzieć o nasionach niepewnego pochodzenia. Warto pamiętać również o tym, że nasiona warzyw, kwiatów i ziół o których pochodzeniu nic nie wiemy mogą pochodzić z upraw, w których wykorzystywano toksyczne środki ochrony roślin (są one niebezpieczne zwłaszcza w przypadku roślin, które będziemy spożywać). Rośliny, które z nich wyrosną w większych ilościach mogą być szkodliwe.

Jeżeli zależy nam na znakomitych plonach i bezpieczeństwie – nie powinniśmy eksperymentować. Nasiona od zaufanych producentów przed wejściem na rynek przechodzą restrykcyjne kontrole jakości. 

Zioła, które urozmaicą naszą kuchnię

W sklepie z nasionami Legutko znajdziemy wysokogatunkowe nasiona ziół. Są one doskonałym wyborem do ziołowego ogródka, część ziół nadaje się do uprawy na parapecie. Dzięki ziołom możemy urozmaicić smaki naszych potraw. Dodatkowo wiele z nich posiada cenne walory prozdrowotne. Jeżeli zależy nam , żeby czerpać z ziół tylko to co najlepsze, powinniśmy sadzić je z ekologicznych nasion. Jedynie wówczas mamy pewność, że są one wolne od toksycznych substancji.

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnych nasion ziół, koniecznie upewnijmy się jakie są warunki ich uprawy. Czy mogą one być sadzone w doniczkach (do uprawy w doniczkach możemy wybrać nasiona melisy, mięty, bazylii, rozmarynu, czy oregano), czy znajdzie się dla nich miejsce w naszym ogrodzie (poszczególne zioła mogą wymagać konkretnej gleby, słonecznego lub zacienionego stanowiska, itp.).

Warzywa, które warto posadzić w przydomowym ogrodzie

Zakup nasion warzyw pozwoli nam cieszyć się znakomitymi warzywami bez śladu środków chemicznych (typowych dla warzyw sprzedawanych w sklepach). Zanim zdecydujemy się na konkretne nasiona, zastanówmy się, które warzywa znajdą zastosowanie w naszej kuchni. Jeżeli nie lubimy rzodkiewki i nie zamierzamy jej sprzedawać, nie ma sensu jej sadzić.

Żeby posadzić nasiona warzyw powinniśmy dysponować odpowiednimi warunkami do ich uprawy. Z tego względu doświadczeni ogrodnicy zalecają kupowanie przede wszystkim nasion pochodzących z polskich upraw (wówczas mamy pewność, że będą one rosły w naszym klimacie). Jeżeli w ofercie sklepu nie ma polskich nasion określonych warzyw, możemy zaryzykować zakup nasion pochodzących z krajów o zbliżonych do polskich warunkach klimatycznych (dobrym przykładem są nasiona z Holandii lub Niemiec).

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem powinny zdawać sobie sprawę, że poszczególne gatunki roślin mogą dobrze rosnąć w swoim towarzystwie lub w ogóle się nie tolerować. Koniecznie uwzględnijmy to przed zakupem nasion.

Kwiaty, które odmienią nasz ogród 

Nasiona kwiatów cieszą się w sklepie Legutko ogromną popularnością. Część z nich jest nie tylko piękna, ale również pożyteczna (przykładowo zapach kwiatów lawendy jest w stanie skutecznie odstraszać mole i komary). Wiele gatunków kwiatów przyciąga pszczoły. Sadząc je – dbamy o środowisko.

Zanim zdecydujemy się na zakup nasion kwiatów, zapoznajmy się z terminami ich kwitnienia. Jest to szczególnie ważne dla osób, które projektują ogród i chcą, żeby przez cały sezon kwitły w nim kwiaty. Jeżeli posiadamy nasiona kwiatów, które przekwitają w lipcu, powinniśmy posadzić także gatunki, które będą kwitły w sierpniu, wrześniu, a nawet w październiku.

Najlepiej jest kupować taką ilość nasion, którą uda się nam zużyć w najbliższym czasie. Nigdy nie kupujmy ich na zapas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here