Spinki do krawata – jak je nosić?

0
1014

Spinki do krawata stały się swego rodzaju wyznacznikiem elegancji i profesjonalizmu. Nie ważne, czy zamierzamy uczestniczyć w prestiżowym spotkaniu z klientami zagranicznych firm, czy uroczystości rodzinnej – coraz więcej mężczyzn decyduje się na noszenie tej specyficznej biżuterii.

Spinka do krawatu nie dość, że jest ciekawym dodatkiem do stroju, spełnia również kilka przydatnych funkcji, jak chociażby przytrzymywanie krawata podczas spożywania posiłku. Dodatkowo dzięki jej pomocy, nie musimy martwić się o wszelkiego rodzaju spotkania w plenerze podczas wietrznej pogody; możemy mieć pewność, że krawat pozostanie na swoim miejscu, a nasz strój będzie tak samo nienaganny, jak zaraz po wyjściu od krawca.

Rodzaje spinek do krawatów

Wybór kształtu, wielkości czy rodzaju spinki do krawata może okazać się przytłaczający – w końcu istnieje ich tyle rodzajów. Należy zauważyć, że najchętniej wybierane są spinki wykonane ze stopów metali. Charakteryzuje je duża trwałość oraz uniwersalność. Równie popularne są te wykonane z mosiądzu, dzięki czemu wyróżniają się swoim kolorem oraz stali nierdzewnej, które nadają się do specjalnego wykończenia oraz personalizacji poprzez grawerowanie. Jest to ich kolejnym atutem i zdecydowanie przyczyni się do eleganckiego wyglądu.

Pomimo profesjonalnego wyglądu nie zawsze obecność spinki jest wyznacznikiem dobrego gustu. Kiedy więc zakup spinek do krawata jest zbędny? Z zasady spinek nie zakłada się do kamizelek i dwurzędowych marynarek. Te części garderoby wystarczająco sprawdzają się podczas utrzymania krawata w miejscu, nie należy więc dodatkowo go usztywniać. Dodatkowo należy upewnić się, że spinka do krawata noszona jest w odpowiedni sposób. Złe umiejscowienie spinki do krawata jest tak samo niegustowne, jak noszenie jej do złego stroju. Spinkę przypinamy między trzecim a czwartym guzikiem od góry. Tylko w tym miejscu jej noszenie będzie miało jakikolwiek sens – spinka będzie spełniać swoją rolę, przytrzymując krawat na miejscu oraz dodatkowo będzie widoczna, gdy marynarka pozostanie zapięta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here