ekspres do kawy na kapsułki

Ekspres do kawy na kapsułki to nie tylko moda, lecz także styl życia! Wysokiej jakości urządzenia pozwalają cieszyć się pyszną kawą po zaledwie kilku chwilach. Nic dziwnego, że są tak popularne i zdobyły całe grono fanów. Dlaczego jeszcze warto korzystać z ekspresu do kawy na kapsułki? Poznaj trzy główne powody!

Prostota obsługi

Dla wielu osób, szczególnie tych, którym codzienny pośpiech nie jest obcy, szybkość obsługi to kluczowy parametr podczas wyboru urządzenia, jakim jest ekspres. Ekspres do kawy na kapsułki idealnie wpisuje się w te oczekiwania . Nie zawiera pojemnika na ziarna, które trzeba zmielić. Dodatkowo podczas jego użytkowania nie trzeba wyrzucać fusów ani myć po nich pojemnika. Aby przygotować kawę, wystarczy więc tylko włożyć kapsułkę w przeznaczone do tego miejsce, podstawić szklankę, ustawić dźwignię w odpowiedniej pozycji lub nacisnąć guzik i gotowe! Dzięki szybkiemu systemowi podgrzewania wody już po 30 sekundach możemy wypić swój ulubiony napój. Nie ma konieczności przesypywania i mielenia ziaren czy czyszczenia ekspresu z resztek kawy. Kolejną korzyścią przemawiającą za urządzeniem na kapsułki jest łatwość utrzymania go w czystości. Dzięki automatycznej sygnalizacji zawsze wiemy, kiedy powinien nastąpić proces odkamieniania.

Zawsze świeży smak i aromat kawy

Czy ekspres do kawy na kapsułki zapewnia takie same doznania smakowe, jak kawa przyrządzona przez baristę w kawiarni? Zależy to między innymi od technologii oraz jakości wykorzystanych do obróbki ziaren kawy. Kawa do ekspresu, która znajduje się w kapsułkach, jest zamknięta hermetycznie, dlatego nie ma ryzyka, że ulegnie zwietrzeniu. Wręcz przeciwnie – mamy gwarancję świeżego i głębokiego smaku. Ponadto jest możliwość wyboru kawy bezkofeinowej dla osób, które chcą sprawić sobie odrobinę przyjemności przed snem lub są wrażliwe na pobudzające właściwości kofeiny. Kawa do ekspresu, na przykład od NESCAFÉ® Dolce Gusto®, wzbogacona jest o dodatkowe nuty smakowe i zapachowe, dzięki czemu każdego dnia możemy delektować się inną kawą, w zależności od ochoty i gustu.

Wysoka funkcjonalność

Ekspres do kawy na kapsułki jest bardzo często wybierany zarówno do domowego, jak i biurowego użytku. Każdy z nas ma inne preferencje dotyczące smaku kawy, a szeroki wybór kapsułek pozwala wybrać codziennie inny napój i spełnić oczekiwania wielu osób, np. gości czy współpracowników w biurze. Możemy przygotować wiele rodzajów kawy, na przykład espresso, cappuccino, latte macchiato czy lungo. Wszystko zależy od potrzeb i preferencji. Dodatkowo system wysokiego ciśnienia w dobrych ekspresach kapsułkowych umożliwia profesjonalne przyrządzenie kawy z aksamitną, gęstą pianką. Dzięki takim urządzeniom możemy się również cieszyć mrożoną kawą, gorącą czekoladą czy herbatą. Wszystkie napoje przygotujemy w zaledwie kilkadziesiąt sekund! To doskonałe rozwiązanie dla osób żyjących w szybkim tempie czy tych niecierpliwych. Nowoczesne ekspresy do kawy posiadają wygodny tryb zasilania Eco – już po kilku minutach bezczynności ekspres automatycznie się wyłączy. Warto zwrócić uwagę na pojemność zbiornika – w domowych warunkach w zupełności wystarczy 1,2 l.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here