Kurz

W dzisiejszych czasach wielu z nas spotyka się z problemem regularnego utrzymania porządku. Jednak czynnikiem, na który przy sprzątaniu skarży się najwięcej osób jest kurz. Bowiem drażni on nasze drogi oddechowe i jest bardzo niebezpieczny dla całego organizmu ze względu na znajdujące się w nim roztocza. Istnieje jednak kilka sposobów jak się pozbyć kurzu.

Domowe sposoby, dzięki którym pozbędziesz się kurzu raz na zawsze

Po pierwsze, warto pamiętać, że porządki należy zaczynać od góry. Kurz w domu lubi zbierać się w najmniej widocznych miejscach takich jak grzbiety szaf, półek czy na karniszach lamp. Czyszcząc te elementy część kurzu spada na podłogę i dywany. Zaczynając od odkurzania jedynie dodalibyśmy sobie niepotrzebnej pracy.

Po drugie, jeśli jest taka możliwość i nie zaburzy to koncepcji wystroju całego domu zrezygnujmy z dywanów i wykładzin. Nie tylko będzie nam łatwiej sprzątać i utrzymywać porządek na co dzień, ale także wpłynie to pozytywnie na nasze zdrowie, gdyż to właśnie w dywanach zbiera się najwięcej roztoczy. Jeśli mimo wszystko taka opcja nie jest możliwa, warto regularnie czyścić i trzepać dywany.

Przed rozpoczęciem porządków opłacalne będzie zainwestowanie w przeznaczone do ścierania kurzu produkty takie jak na przykład spraye antystatyczne. Zawierają one formułę, która skutecznie wchłania brud i kurz nie rozcierając ich po powierzchni.

Jednak sytuacje, w których musimy zrobić porządek ekspresowo także mogą się zdarzyć. Nie ma wtedy czasu na kupno specjalnych płynów, czy sprayów. Dlatego warto zachować w pamięci, że kurz powinno się ścierać tylko i wyłącznie wilgotną szmatką. Bowiem sucha go rozpyli, przez co będziemy musieli dłużej i mniej efektywnie sprzątać.

Dodatkowo, pomocne będzie użycie rozpylacza wody. Po spryskaniu powierzchni kurz nie będzie się unosił, ani rozprzestrzenia. Zdecydowanie przyspieszy to proces sprzątania i sprawi, że będzie przyjemniejszy.

Otwarcie okien także może okazać się zbawienne. Pomoże nam to zmniejszyć ilość kurzu w powietrzu, która później zbiera się na podłodze, dywanach i powierzchniach.

Kurz, mimo tego, że zbiera się w domach i mieszkaniach bardzo szybko, to regularna pielęgnacja zdecydowanie powinna usprawnić późniejsze większe sprzątanie.

Domowe sposoby na kurz warte są przetestowania bez względu na to, czy porządek robimy w dużym domu, średniej wielkości apartamencie czy małym, przytulnym mieszkaniu. Od zawsze kurz przyczyniał się do problemów nie tylko porządkowych ale i zdrowotnych. Jeśli jednak ciężko nam samemu utrzymać porządek warto zastanowić się nad zatrudnieniem pani sprzątającej, która w profesjonalny sposób zadba o nasze meble i skutecznie pozbędzie się kurzu.

Źródło: https://www.oddechtozycie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here