Pościel flanelowa

Każdy z nas lubi otulać się ciepłym i przyjemnym materiałem. Taka właśnie jest pościel flanelowa. Jest dodatkowo bardzo wytrzymała, dlatego też jest jednym z najpopularniejszych materiałów używanych do ubrań roboczych. Warto przy poszukiwaniach przyjrzeć się bliżej właśnie pościeli flanelowej. Osoby, które zdecydują się na jej zakup, na pewno będą mogły liczyć na naprawdę dobrą jakość materiału. Producent, u którego zdecydujemy się na zakup, powinien mieć doświadczenie w szyciu takiego gatunku pościeli, a z racji na surowce, jest to wysokogatunkowy produkt. W tym przypadku za wyborem marki idzie jakość materiału. Gdy już zdecydujemy, od jakiego producenta chcemy zakupić pościel, wtedy pozostanie tylko wybór stylu wraz z dobrem rozmiaru. Mamy w czym wybierać, więc bez problemu znajdziemy idealny wzór, który będzie pasował do naszej sypialni. Pamiętajmy o tym, by wcześniej zmierzyć poduszkę wraz z kołdrą po to, żeby móc sprawdzić ich rozmiar. Taki wybór na pewno zagwarantuje nam wygodę i komfort podczas spania.

Wysokogatunkowość wraz z miękkością to właśnie pościel flanelowa

Materiał, z jakiego wykonana jest pościel, bazuje na surowcu naturalnym, którym najczęściej jest bawełna. Oczywiście w składzie możemy zauważyć, że są również inne tkaniny, jednak zdecydowaną przewagę mają te bawełniane. Najczęściej spotykanymi splotami, jakie są używane do pościeli flanelowej, jest płócienny lub skośny. Ten pierwszy jest tym podstawowym i najprostszym używanym w tkactwie. Używa się go jako podstawę do splotów pochodnych. Ta charakterystyczna miękkość jest uzyskiwana dzięki drapaniu jednostronnym lub dwustronnym. A co to takiego? Brzmi dość ciężko, jednak jest to dość łatwy proces. Mechanicznie bądź ręcznie wydobywana jest część materiału, co zwiększa właściwości termoizolacyjne i dzięki temu właśnie czujemy te niesamowitą miękkość w dotyku. Oczywiście po takim zabiegu nadmiar bawełny trzeba usunąć poprzez strzyżenie.

Pościel flanelowa zachowuje właściwości bawełny, ale w żaden sposób nie przypomina jej w dotyku lub w wyglądzie. Możemy na pewno odczuć jej puchowatość i miękkość. Mimo swoich wartości termoizolacyjnych przepuszcza powietrze i dzięki temu nasz skóra może swobodnie oddychać. Na pewno możemy zapomnieć o tym, że zmarzniemy podczas jesiennych lub zimowych nocy. Kolejna istotna rzecz jest taka, iż taka pościel nadaje się jedynie na sezon jesienno-zimowy. Na wiosnę albo w lato może nam być zwyczajnie za ciepło. Po tak długim czasie materiał może pokryć się delikatnymi zmechaceniami. Za pomocą odpowiedniej szczotki możemy się i bez problemu pozbyć. Oczywiście bardzo mocno trzeba zaznaczyć, że flanela jest to materiał naprawdę trwały. Więc przez bardzo długi czas możemy się cieszyć tak dobrą i pięknie wyglądającą pościelą. 

Jeśli będziemy dbać o tę pościel zgodnie z zaleceniami producenta, nie musimy się martwić o to, by po dwóch sezonach będzie do wyrzucenia. Pościel flanelowa jest niezwykle wygodna i na chłodniejszy czas będzie, jak znalazł dla tych z nas, którzy nienawidzą marznąć. Niestety w cieplejsze sezony musimy zmienić ją na coś innego. W połączeniu z grubą kołdrą flanela nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem. Owszem, przepuszcza powietrze, jednak ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne nie będzie zbyt dobrą opcją na dość ciepłe i niekiedy duszne noce.

Co jeszcze warto wiedzieć o flaneli? 

Ubrania, jakie mamy uszyte z flaneli, są niezwykle mocne. Producenci zaczęli jej właściwości również wykorzystywać w szyciu pościeli. W jej poszukiwaniu musimy pamiętać o tym, żeby zwracać uwagę nie tylko na opinie, ale też czy dany producent ma doświadczenie w szyciu takich właśnie pościeli. Przy tak dużej dowolności stylów jedyne co jest nam potrzebne to wiedza, jaki rozmiar mają nasze poduszki i kołdra. Nie chcemy przecież upychać poduszki w za małą poszewkę lub trzymać kołdrę palcami, byleby nam nie uciekła w drugi koniec pościeli. Jak przy każdej pamiętajmy, by zwracać uwagę na zalecenia producenta, co do prania oraz czy możemy ją prasować. Inaczej możemy zniszczyć materiał. Lepiej do tego nie dopuścić. Przyjemny i komfortowy sen jest dla każdego z nas bardzo ważny. Z taką pościelą, jako dodatkiem, jest to idealne połączenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here