Blachy mosiężne

Mosiądz to stop miedzy z cynkiem. Zawiera on od 10 do 45 procent cynku w składzie chemicznym. Ponadto mosiądze mogą zawierać inne pierwiastki chemiczne, takie jak cyna, aluminium, żelazo, krzem, ołów oraz inne. Dopierane są one w zależności od przeznaczenia mosiądzu, stawianych wymagań oraz ewentualnej późniejszej modyfikacji właściwości finalnego wyrobu. Powstałe stopy charakteryzują się dobrymi własnościami odlewniczymi oraz wysokim własnościami mechanicznymi. Posiadają one także estetyczny kolor oraz lśniący połysk, z tego powodu oraz dzięki wysokim własnościom są one wykorzystywane do różnego rodzaju zastosowań. Jedną z kluczowych form użytkowych mosiądzu jest blacha.

Blachy mosiężne

Blachy mosiężne są produktem, który wytwarzany jest z miedzi, cynku oraz innych pierwiastków stopowych. Zawierają one odpowiednio dobrany skład chemiczny, aby spełniać wymagania stawiane przez normy. Podczas wyboru blach mosiężnych do różnych zastosowań warto zdecydować się na sprawdzonego dostawcę, który zapewni wysokiej jakości produkty. Sklep internetowy sklep-metale.pl gwarantuje dostarczenie blach mosiężnych wytworzonych z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Ma on w swojej ofercie blachy mosiężne o różnorodnych wymiarach oraz grubościach od 0,5 do 3 mm w stanie utwardzonym lub miękkim. Pozwala to na wybór odpowiedniego wariantu w zależności od konkretnego przypadku. Oferowany produkty to wysokiej jakości blachy w konkurencyjnych cenach.

Blachy mosiężne – właściwości oraz cechy charakterystyczne

Mosiądz jako materiał konstrukcyjny charakteryzuje się wieloma pozytywnymi cechami. Blachy wykonane z tego materiału posiadają stosunkowo wysoką temperaturę topnienia, dlatego sprawdzają się nawet w trudnych warunkach eksploatacji, gdzie temperatura pracy jest bardzo wysoka. Ponadto materiał ten jest odporny na korozję. Blachy mosiężne mogą być, więc wykorzystywane do konstruowania elementów stosowanych w słonej wodzie czy narażonych na nieustanne oddziaływanie deszczu, słońca i wysokich temperatur. Co więcej blachy mosiężne są podatne na obróbkę. Mogą być poddawane zarówno obróbce na zimno jak i na ciepło. Stwarza to wiele możliwości i sprawia, że zakres wykorzystania tego rodzaju blach jest niezwykle szeroki.

Gdzie wykorzystuje się blachy mosiężne?

Ze względu na wiele pozytywnych właściwości blachy mosiężne wykorzystywane w szerokim zakresie. Stosuje się je w wielu różnych gałęziach przemysłu. Znajdują one swoje zastosowanie między innymi w budownictwie, przemyśle okrętowym, przemyśle motoryzacyjnym czy przemyśle elektrycznym. Blachy mosiężne mogą służyć jako materiał dekarski czy być wykorzystywane do produkcji silników, chłodnic i innych drobnych elementów mechanicznych. Blachy mosiężne z powodzeniem mogą być stosowane także do wykonywania elementów ozdobnych czy naczyń ze względu na łatwość kształtowania oraz odporność na działania wody i trudnych warunków eksploatacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here