Jakie zalety mają nowoczesne zawiesia łańcuchowe

Wytrzymałe zawiesia łańcuchowe są doskonałym rozwiązaniem, gdy w grę wchodzi transport i przeładunek ciężkich przedmiotów. Nowoczesne zawiesia wykorzystać można nie tylko na żurawiach i dźwigach, ale również na suwnicach.

Jakie plusy?

Oryginalne zawiesia łańcuchowe od renomowanego producenta zapewniają bardzo duży zakres wartości DOR. W zależności od potrzeb można wybrać zawiesia o maksymalnym obciążeniu od 1 do nawet 30 ton. Opisując największe zalety warto wspomnieć również o niespotykanej żywotności. Łańcuchowe zawiesia odporne są na uszkodzenia mechaniczne i na działanie ostrych krawędzi. Łańcuchowe zawiesia wykorzystywane są głównie do podnoszenia ładunków, które posiadają już własne uchwyty albo specjalne punkty zaczepowe.

Dla wielu użytkowników dużym atutem zawiesi łańcuchowych jest to, że umożliwiają one regulowanie długości poszczególnych cięgien. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu można liczyć na szerokie i uniwersalne zastosowanie. Nie można zapominać także o tym, że można dokonywać drobnych napraw i wymieniać zużyte komponenty. Przy konkurencyjnych rozwiązaniach nie ma niestety takiej możliwości.

Nie tylko same zalety

Zawiesia łańcuchowe mają oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. Wspomnieć należy przede wszystkim o tym, że zawiesia klasy 8 w żadnym wypadku nie powinny być wykorzystywane w kwaśnym środowisku. Wynika to oczywiście z tego, że wodór stopniowo wnika w strukturę stali, dlatego też łańcuch staje się kruchy.

Dla wielu użytkowników wadą może okazać się również to, że łańcuchowe zawiesia są dość ciężkie. Osoby, które poszukują lżejszych rozwiązań powinny postawić na zawiesia linowe i poliestrowe, które zdobywają coraz większą popularność.

Aby uniknąć problemów warto postawić na oryginalne zawiesia, które produkowane są zgodnie z normą PN-EN 818-4. Tylko certyfikowane zawiesia są największą gwarancją bezpieczeństwa. Uważać należy z kolei na zawiesia od nieznanych producentów, które dopiero pojawiły się na rynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here