Etui – cenna ochrona telefonów

Każdemu komu choć raz upadł telefon na ziemię, ten docenił wartość etui (zwłaszcza, gdy nie było go na telefonie). Mimo iż producenci prześcigają się w tworzeniu coraz wytrzymalszych urządzeń, to jeszcze nie powstała komórka na tyle wytrzymała, by nie potrzebować dodatkowej ochrony. Współczesne smartfony o dużych ekranach cechują się pewną delikatnością. Nawet zastosowanie hartowanych szkieł kolejnych generacji, nie daje stuprocentowej ochrony. Szkło to zawsze szkło.

Na co się zdecydować?

Możliwości wyboru jest kilka. Najprościej jest zaopatrzyć się w akcesorium dedykowane do naszej komórki. Taki pokrowiec przeważnie jest koloru czarnego, ewentualnie innej jednolitej barwy, który nie przykuwa uwagi swoją estetyką. Ma za zadanie chronić i sprawdza się w tym bardzo dobrze. Z dedykowanych akcesoriów możemy też zdecydować się na coś bardziej kolorowego, ze zdjęciem ukochanej osoby albo z oryginalną grafiką. Takie etui jest zazwyczaj droższe, ale nadaje pewnej oryginalności i pomaga wyrazić nasz niepowtarzalny styl. Kolejną opcją są pokrowce niededykowane, które dobiera się w oparciu o wymiary telefonu. Mają postać zgrabnych saszetek albo kabur przypinanych do paska. Nawet i one mogą wyglądać oryginalnie.

Znajdź coś dla siebie

Wybór jest spory, ale to zdecydowanie na plus. Telefon towarzyszy nam niemalże w każdej godzinie naszego życia, nic więc nie stoi na przeszkodzie, by nieco go zindywidualizować. Etui do telefonów doskonale się do tego nadają. Jakie mamy możliwości?

  • Kabury z klapką – to najpełniejsza i najlepsza ochrona. To etui do telefonu w pełni chroni nasze urządzenie, szczelnie okrywając je ze wszystkich stron. Ma jednak wadę, znacząco powiększa naszą komórkę. Może to być kłopotliwe, gdy przywykliśmy do noszenia telefonu w kieszeni. Problematyczne jest również dostanie się do karty pamięci.

  • Wsuwki – wyglądają jak małe saszetki. Wykonane są z miękkiego materiału o delikatnym wnętrzu. Niektóre posiadają dodatkowe zamknięcie. Dobrze sprawdzają się, gdy nosimy telefon w torebce bądź plecaku. Zapewniają ochronę głównie przed przypadkowym porysowaniem.

  • Nakładki silikonowe + szkło – to rozwiązanie łączy w sobie trwałość i niewielkie rozmiary. Tył i boki telefonu zakrywa się pokrowcem z twardego silikonu (kolorowego bądź przezroczystego), a na ekran przykleja się hartowane szkło. Takie zabezpieczenie jest dobre dla osób, które noszą telefon w kieszeni. Jednak pokrycie ekranu dodatkową warstwą może nieco utrudnić jego użytkowanie, zwłaszcza gdy ekran jest dostosowany do używania w rękawiczkach.

  • Opaska na rękę – to propozycja dla osób aktywnie spędzających czas. Zrobiona jest z materiału odpornego na wilgoć, ale jednocześnie nie drażniącego skóry. Umożliwia korzystanie z ekranu dotykowego, bez wyjmowania telefonu.

Jeśli więc chcemy zapewnić naszemu telefonowi odpowiednią ochronę, wcale nie musimy rezygnować z ładnej stylistyk. Postawmy na indywidualizm i wybierzmy coś oryginalnego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here