Dźwigi budowlane i żurawie wieżowe, czyli praca przyszłości

Intensywny rozwój sektora budowlanego w Polsce oraz w całej Unii Europejskiej powoduje, że przedsiębiorstwa deweloperskie wykazują coraz większe zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych specjalistów – głównie operatorów żurawi budowlanych. Brak rąk do pracy oraz rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w branży budowlanej motywuje pracodawców do zwiększania pensji, a także poprawiania warunków ich pracy – wszystko po to, by zachęcić specjalistów do zatrudnienia się w firmie.

Rynek pracownika dla operatorów żurawi wieżowych i samojezdnych

W 2018 roku przedsiębiorstwa z sektora budowlanego podniosły wynagrodzenia wykwalifikowanym specjalistom obsługującym dźwigi budowlane o 20-30%. Wszystko wskazuje na to, że podwyżek powinniśmy spodziewać się również w bieżącym roku.

Ze względu na brak specjalistów, coraz częściej firmy budowlane angażują się w programy ułatwiające kształcenie przyszłych operatorów, służą wsparciem przy finansowaniu szkoleń operatorskich, a także wysyłają własnych pracowników na kursy doszkalające. Wszystko po to, by pozyskać osoby umiejące obsługiwać dźwignice budowlane.

Operator żurawi wieżowych i samojezdnych, czyli praca przyszłości

Coraz lepsze warunki pracy, dynamicznie rosnące wynagrodzenia oraz nieustanny brak specjalistów na europejskim rynku pracy wskazuje, że zawód operatora dźwigów budowlanych może stać się pracą przyszłości oraz przyciągnąć ogromną ilość osób chcących rozpocząć i rozwijać karierę w branży budowlanej.

Wedle Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, w którym przebadano niemal 300 operatorów żurawi wieżowych z całej Polski, mediana zarobków na tym stanowisku wynosi obecnie 3690 zł brutto (stan na luty 2019 roku). Z kolei co drugi operator żurawi wieżowych zarabia comiesięczną kwotę wynoszącą nawet 4630 zł brutto, a co czwarty operator pobiera pensję większą niż 4630 zł brutto. Jak widać, zarobki operatorów dźwigów budowlanych w Polsce wyglądają niezwykle atrakcyjnie.

Za granicą doświadczeni operatorzy znający dany język obcy mogą liczyć na zarobki nie mniejsze niż 10 tys. złotych miesięcznie.

Chcesz się przebranżowić? Zrób szybki kurs operatorski

Aby rozpocząć pracę na stanowisku operatora dźwigów budowlanych, wystarczy odbyć szkolenie operatorskie, które – zależnie od formuły prowadzenia – można przeprowadzić w trybie dziennym, wieczorowym, weekendowym i przyśpieszonym. Co więcej, dzięki wysokim zarobkom i łatwości w znalezieniu pracy, kurs może zwrócić się już po pierwszej wypłacie!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę: http://dzwignice.pl/ i zdobądź zawód przyszłości!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here