Dieta samuraja – odżywiaj się jak prawdziwy japoński wojownik

Skład i kaloryczność posiłków powinna być dostosowana do naszego stylu życia, wieku oraz płci. Nie każdy jednak wie, że proces chudnięcia jest zależny nie tylko od tego, ile spożywamy kalorii, ale również od ich jakości, czyli źródła. Jedną z diet, które zapewniają nam wszystkie potrzebne składniki odżywcze, jest dieta samuraja. Jak wskazuje sama nazwa, została stworzona na wzór sposobu odżywiania japońskich wojowników. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o diecie samuraja? Czy warto skorzystać z oferty cateringu dietetycznego?

Podstawy diety samuraja

Dieta samuraja to popularny program żywieniowym, inspirowanym japońskim sposobem odżywiania. W ogólnych założeniach dieta samuraja przypomina dietę paleo i główną grupą osób, które decydują się na skorzystanie z takiej diety, są sportowcy i osoby aktywne fizyczne. Jednak przy wprowadzeniu odpowiednich zmian i dokładnemu obliczeniu zapotrzebowania kalorycznego, dieta samuraja może być również doskonałym sposobem na zdrowe schudnięcie. Decydując się na zastosowanie tej diety, powinniśmy mieć świadomość zasad obowiązujących podczas jej trwania oraz tego, że intensywne treningi staną się niezbędne dla uzyskania oczekiwanych efektów. Dietę zaproponował po raz pierwszy trener i specjalista ds. odchudzania – Nate Miyaki. Przejście na zdrową dietę umożliwia nam catering dietetyczny Łódź, który oferuje swoim klientom smaczne i pełnowartościowe potrawy.

Zasady diety samuraj

Zasady diety samuraj

Jak już wspominaliśmy, podstawą diety samuraja jest nie tylko sama dieta, ale również intensywne treningi lub zwiększona aktywność fizyczna. Według swoich zasad dieta samuraja jest dietą wysokobiałkową. Co więcej, do produktów dozwolonych na diecie należą również bezglutenowe węglowodany, np. biały ryż, kasza gryczana, kukurydza i komosa ryżowa. Największą część diety stanowią owoce i warzywa. Najlepiej, jeżeli pochodzą z ekologicznych upraw. Poza owocami i warzywami dieta bazuje na wysokiej jakości mięsie i rybach, oliwie z oliwek, jajach, maśle, nasionach i orzechach. Niestety, nie wszystkie produkty są dozwolone. Będąc na diecie samuraja, powinniśmy wykluczyć ze swojego jadłospisu mleko i nabiał, większość olejów roślinnych, fast foodów, cukrów i słodyczy, roślin strączkowych, pszenicy, a także innych produktów zawierających gluten. Nie są to jednak bardzo duże ograniczenia, jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że założeniem diety samuraja jest po prostu zdrowe odżywianie.

Jak stosować dietę samuraja?

Mimo że jedną z głównych rekomendacji twórców diety jest dołączenie do swojego planu odżywiania również aktywności fizycznej w postaci treningów. Dieta Samuraja na pewno nie powinna być jednak stosowana przez osoby, które mają różne alergeny, a także nadwrażliwości na pokarmy oraz chorobami autoimmunologicznymi. Aby ułatwić sobie utrzymanie dietę samuraja, możemy skorzystać z takiej opcji jak dieta pudełkowa. Firmy cateringowe oferują nam diety, które zawierają określoną liczbę kalorii i składników odżywczych, które są dostosowane do naszego indywidualnego zapotrzebowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here