papierowe kubki

Zapewne większość z nas nie wyobraża sobie zacząć dnia od kubka kawy lub herbaty. Nie zawsze jednak uda nam się to zrobić w domu. Wtedy pozostaje wizyta w kawiarni, skorzystanie z automatu do kawy w pracy lub kupno jej w mobilnej kawiarni. Coraz popularniejszą formą, w której podana jest kawa są papierowe kubki. Zapewne często spotykacie ludzi na ulicach, którzy piją kawę na wynos. Kubek aromatycznej kawy w drodze do pracy może postawić nas na nogi i dodać siły na resztę dnia. A jeśli przy okazji przyczyniamy się do ochrony środowiska – tym lepiej smakuje!

Papierowe kubki – czym się różnią od plastikowych?

Aby chronić naszą planetę i zatrzymać zmiany klimatyczne potrzebne Nam są konkretne działania. Istotne jest, aby ograniczyć produkcję plastikowych produktów – w tym kubków. Świetną alternatywą dla nich są kubki jednorazowe do kawy. Wykonane z mączki kukurydzianej, papieru z recyklingu i papieru celulozowego, nie posiadają żadnych sztucznych dodatków. Papierowe kubki są w pełni biodegradowalne w warunkach przemysłowych.

Należy, zatem odpowiedzieć na pytanie – tak, papierowe kubki są ekologiczne. Posiadają niezbędne certyfikaty produktu, który spełnia wymagania wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością – EN 13432 oraz ASTM 6400. Maksymalna temperatura, jaka może panować w papierowym kubku to 100⁰.

Papierowe kubki nie tylko w ofercie kawiarni

Grill, piknik na świeżym powietrzu czy rodzinna impreza. To wydarzenia, które bardzo lubimy. Niejednokrotnie zdarza się, że podczas takich spotkań korzystamy z plastikowych kubków. A co Ty na to, aby to zmienić? Papierowe kubki jednorazowe znajdą swoje zastosowanie na tego typu wydarzeniach. Jest to świetne zastępstwo również do szklanych naczyń, które są ciężko i niewygodne w transporcie. Wystarczy, że po skończonej imprezie wyrzucimy do odpowiedniego kosza nasze kubki jednorazowe. Postawimy jeden, mały krok w celu ochrony środowiska i ekologicznego życia.

Cena papierowych kubków nie jest wysoka. Producenci, tacy jak SlowPack, w swojej ofercie posiadają kubki już za 89 gr za sztukę. Ich dwuwarstwowa obudowa sprawia, że doskonale sprawdza się w przypadku gorących napojów i przy tym dobrze izolują ciepło. Kubki papierowe są ekologiczne i wytrzymałe oraz bezpieczne dla środowiska, dlatego ich walory znacznie przewyższają te wykonane z plastiku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here