Jaki stół wybrać do różnych pomieszczeń w domu?

W codziennym życiu niezwykle trudno jest funkcjonować bez stołu. W każdym gospodarstwie powinien być co najmniej jeden, a jeżeli mamy do dyspozycji więcej przestrzeni i pomieszczeń – nawet kilka. W jaki sposób najlepiej je rozlokować? Czym charakteryzuje się porządny stół i jakie modele sprawdzą się w pomieszczeniach różnego typu? Przeczytaj nasz artykuł.

Stół do małej lub do dużej kuchni

Wybierając stół do kuchni, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim, należy ustalić czy będzie on jedynym czy jednym z kilku stołów. Jeżeli mieszkanie jest nieduże i brak w nim miejsca na oddzielną jadalnię czy duży salon, stół kuchenny prawdopodobnie będzie pełnił w nim rolę podstawową. W takim przypadku szczególnie skup się na jego jakości, ponieważ w takim pomieszczeniu będzie on najbardziej eksploatowany. Stoły kuchenne są nie tylko wykorzystywane przy okazji rodzinnych posiłków, ale bywają też używane jako dodatkowy blat roboczy. Wysoką jakością charakteryzują się stoły drewniane, które dzięki właściwej konserwacji mogą służyć latami. Drewno to materiał nie tylko wytrzymały, ale również bardzo uniwersalny i estetyczny. Do małej kuchni najlepiej będzie wybrać stół drewniany kwadratowy lub prostokątny. Takie rozwiązanie zapewni optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Natomiast w kuchniach o większych wymiarach sprawdzą się także stoły okrągłe.

Niebanalny stół do jadalni lub salonu

Reprezentacyjne pomieszczenia takie jak jadalnia czy salon, pozwalają na wprowadzenie większych i bardziej fantazyjnych modeli stołów. Dobrym wyborem będą podłużne stoły drewniane, które umożliwią wygodne rozlokowanie gości przy okazji rodzinnych spotkań czy imprez. Kompromisowym rozwiązaniem będą stoły rozkładane, które na co dzień nie będą zajmowały dużo przestrzeni, a w przypadku zaistnienia takiej potrzeby, można je rozłożyć do znacznie większej postaci. W ostatnich latach szczególną popularność zyskały stoły drewniane wypełnione żywicą epoksydową, które w odpowiednim otoczeniu wyglądają naprawdę oszałamiająco. Ciekawie prezentują się też proste i masywne modele stołów, które nie gryzą się z minimalistycznymi wnętrzami, a jednocześnie wprowadzają do nich nieco ciepła.

Salon jest dobrym miejscem na ulokowanie stolika kawowego. Nieduży stoliczek zapewni wygodę podczas chwil relaksu, kiedy czytamy książkę lub oglądamy film. Poza tym, sprawdzi się też w przypadku spotkań towarzyskich mniejszego kalibru niż rodzinna impreza. Ze względu na to, że zajmuje on niewiele przestrzeni, jego wybór jest w największym stopniu uzależniony od osobistych upodobań. W ostatnim czasie modne są stoliki kawowe w kształcie pnia drzewa oraz modele z metalowymi nóżkami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here