Jak pomysłowo wydzielić część pomieszczenia

Co zrobić, gdy trzeba wydzielić część pomieszczenia, a jednocześnie nie zmniejszyć go optycznie? Bardzo dobrym rozwiązaniem są ścianki akustyczne szklane. Produkowane w różnych wersjach są często stosowane w biurach i innych miejscach pracy. Coraz chętniej używa się ich też w domach. Jakie są ich najważniejsze zalety?

Gdzie można stosować szklane ścianki?

Ścianki akustyczne szklane są wyjątkowo ciekawym materiałem budowlanym. Najczęściej stosowane są w wielkopowierzchniowych biurach, w których trzeba wydzielić oddzielne miejsca do pracy. Dzięki ściankom akustycznym szklanym można to zrobić nie ponosząc dużych kosztów. Dodatkowym atutem jest zachowane dobre oświetlenie. Szklanymi ściankami można też wygrodzić gabinet dla menadżera czy boks do rozmów z klientami.Coraz chętniej używa się ich także w domach i mieszkaniach. Szczególnie dobrze wyglądają w loftach, gdzie podkreślają postindustrialną przestrzeń. Ale także w niewielkim mieszkaniu można za ich pomocą wydzielić przestrzeń do zdalnej pracy.

Podstawowe zalety akustycznych ścianek szklanych

Popularność szklanych ścianek przestaje dziwić, gdy pozna się ich zalety. Ich głównym atutem, oprócz oczywiście wydzielenia pomieszczenia, jest zapewnienie naturalnego oświetlenie. Odgrodzone pomieszczenia są wyciszone. Przestrzeń wnętrza wydaje się optycznie większa, czego nie będzie przy zastosowaniu np. płyt gipsowych.W zależności od zastosowanego szkła i ram, odgrodzenia mogą stanowić ciekawą i elegancką dekorację. Bardzo interesującym rozwiązaniem jest wykorzystanie szyb, które mają zmienną przejrzystość.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ścianek?

Ścianki akustyczne szklane to bardzo dobre rozwiązanie, pod warunkiem odpowiedniego doboru szkła oraz wykonawcy. Od tego ostatniego zależy, czy odpowiednio postawione, a w konsekwencji, czy właściwie będą spełniać swoje zadanie.Dobór szkła na ścianki zależy w dużej mierze od celu, w jakim pomieszczenie zostanie wydzielone. Jeden rodzaj szkła będzie dobry do pomieszczeń biurowych, a inny do wygrodzenia np. studia nagrań. Ważny jest także styl, w jakim jest wnętrze.Przy wyborze wykonawcy koniecznie trzeba zwrócić uwagę na doświadczenie oraz kompleksowość wykonawstwa. Dobry wykonawca nie tylko postawi ścianki, ale także doradzi najlepsze rozwiązania.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here